Tüm Saç Renkleri

Uçukları Gidermek İçin Ayvalı Maske

ucuk dudakYüzümüzde özellikle dudaklarımızın kenarında çıkan uçuklar zaman zaman çeşitli nedenlerle çıkmakta. Çıktıktan sonra eğer tedavi edici kremler kullanılmaz ise 2 hafta sonra genellikle kuruyarak geçmekte. Ancak bizim tavsiyemiz sabah kalktığımızda dudağımızda hissettiğimiz bir şişkinlik ve sızı olduğu an krem tedavisi ile uçuklara hemen müdahale edilmesi yönünde. Zira ne kadar erken müdahale edilirse okadar çabuk geçecektir.

Bitkisel yöntemler ile Uçuk tedavisi

Dilimlenmiş ayva ve bir tutam dövülmüş ayrık otu suda kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen posa lapa haline getirilir. İçerisine yumurta akı ( kıvamı birleştirmesi için) iki çorba kaşığı yoğurt kaymağı çırpılarak ayva lapası ile birlikte karıştırılır. Elde edilen karışım maske kıvamına geline kadar yulaf unu ilave edilerek yoğurulur.

Bu maske yüzümüzde uçuk olan bölge ve çevresine sürülür. Uygulandıktan bir saat sonra yıkanılarak kaldırılır. Çevresini dilerseniz gülsuyu ile yıkayarak temizliyebilirsiniz.

 

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et