Tüm Saç Renkleri

Sararan Klozet Nasıl Temizlenir? Tuvalet Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev işleri arasında, herkesin gözünü en çok korkutanı tuvalet temizliğidir. Her ne kadar keyifli olmasa da, ev halkının sağlığı için rutin yapılması oldukça önemlidir. Cildimizin büyük bölümünün temas etmesi ve yoğun kullanılması nedeni ile tuvaletlerin etkili bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Klozetin düz bir yüzey olmaması, sararan lekelerin kalcı olabilmesi ve su tesisatı sebebi ile pas izlerinin olması, temizliğin zorlaşmasına neden olmaktadır. Bu yazımızda sizlere tuvalet temizlemenin püf noktalarını anlatacağız.

Elbette etkili temizlik malzemeleri ve izlenecek doğru adımlar ile tuvalet temizliğini de hızlı ve kolayca aradan çıkarabilirsiniz.

tuvalet temizliği
Kaynak: @eyaclean

Tuvalet temizliği öncesi nelere dikkat edilmeli?

Tuvalet temizliği öncesinde, eldiven takmalı ve mümkünse maske kullanmalıyız. Bu sayede kendimizi, temizlik malzemelerinin kimyasal etkilerinden koruyabiliriz. Kaliteli bir tuvalet fırçası, temiz bir bez ve etkili bir çamaşır suyu, öncelikli ihtiyaçlarımız. Tuvalet temizliği öncesinde sifonu çekmeli ve klozet yüzeyinin ıslanmasını sağlamalısınız. Oturma kısmı kaldırıldıktan sonra jel şeklindeki çamaşır suyu klozetin iç kısmına dökülmeli ve en az 10 dakika beklendikten sonra tekrar sifon çekilmelidir.

Klozet içerisinde yer alan rahatsız edici sarı lekeleri çıkarmak için öncelikle lekelerin nedeni bulunmalıdır. Sarı lekelerden kastımız, kahverengiye daha yakın bir leke ise muhtemelen pas nedeni ile oluşmaktadır. Bunun için çamaşır suyuna ek olarak pas çözücü kullanmalı ve bir süre bekledikten sonra fırça ile temizlenmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken, pas çözücünün çamaşır suyu ile karıştırılmaması, sifon çekildikten sonra tek başına uygulanmasıdır. Sarı lekenin nedeni pas değil ise çamaşır suyunu birkaç kez 10 dakikalık periyotlarda uygulamanız ve sonrasında fırça kullanmanız, lekenin gitmesi için yeterli olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et