Tüm Saç Renkleri

Kuru Temizleme Nedir? Kuru Temizleme Fiyatları

Kuru temizleme; yıkandığında formu bozulacak olan kıyafetler üzerinde yıkama işlemi yapılmadan, buharlı bir şekilde özel kimyasal ürünler kullanarak yapılan temizleme işlemine verilen isimdir. Takım elbise gibi kıyafetlerde yer alan leke ve kirler özellikle bu teknikle temizlenir. Hangi kıyafetlerin bu teknikle yıkanması gerektiğine ilişkin kıyafetlerin etiketinde “sadece kuru temizleme” ibaresi yer alır.

Bu ifadeyi gördüğünüzde ilgili kıyafeti çamaşır makinesinde yıkamaya kalkarsanız kıyafetin formu bozulacak ve bir daha kullanılamaz hale gelecektir. Kuru temizleme işlemi ile kıyafetleri, kıyafetin duruşu ve şekli bozulmadan daha uzun süre kullanılabilir hale getirilebilmektedir. Çamaşır makinesinde yıkanması mümkün olmayan kıyafetlerin üzerindeki leke, kir ve istenmeyen her türlü sonradan oluşan izler özel formüllerle profesyonel bir şekilde çıkarılmaktadır. Bu uygulama ile kıyafetleri daha uzun yıllar giyebilir, temiz bir şekilde dolabınızda saklayabilirsiniz.

Hangi Kıyafetler kuru temizlemeye verilir

kuru temizleme

Hemen her kıyafetin bu uygulama ile yapılabilir. Ancak yapılması zorunlu olmayan kıyafetleri makinede yıkamak daha ekonomik bir yöntem olduğu için sadece yıkandığında formu bozulacak olan kıyafetlerde tercih edilir. Genellikle takım elbise, kaban, gelinlik, mont, ev ve iş yeri perdeleri, battaniye, çeşitli ev tekstil ürünleri gibi ürünler bun temizleme uygulaması ile temizlenmektedir. Özellikle pamuklu olan giysilerin ve ev tekstil ürünlerinin bu uygulama ile daha iyi sonuç vereceğini söylemek mümkündür. Su pamuklu kıyafetler ya da tekstil ürünleri üzerinde büyük bir etki gösteremediği için kuru temizlemede kullanılan kimyasallar ve buhar ile kısa süre içinde kıyafetlerde yer alan kir ve lekeler temizlenir. Bu yüzden bu tür kıyafetlerin daha öncelikli olduğu bilinmektedir. Kısacası su ile teması sakıncalı olan tüm kıyafetlerinizi gönül rahatlığı ile bu temizleme yöntemi ile temizletebilirsiniz.

Hangi kıyafetler verilmez

Kuru temizleme kıyafetlerde yer alan leke, kir ve benzer istenmeyen lekeleri derinlemesine temizleyen bir uygulamadır. Bu yüzden kıyafetlerin etiketlerinde gerekliliği ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Bunun dışında diğer kıyafetleriniz için bu temizleme uygulaması şart değildir, ancak tercih meselesi olarak tercih size aittir, böylelikle kıyafetlerinizi daha derinlemesine bir şekilde temizletmek isteyebilirsiniz.

kuru temizleme nedir? kuru temizleme fiyatları 1
@silsupurtemizlik

Kutu Temizleyeme verirken nelere dikkat etmeliyiz?

 Kuru temizleme oldukça hijyenik bir çözüm sunmaktadır. Yazlık ya da kışlık kıyafetlerinizi kaldırırken mutlaka bu işlemi yaptıktan sonra kaldırmanız gerekir. Çünkü halk arasında yapılan en büyük yanlışlardan birisi kıyafet ihtiyaç olduğunda kuru temizlemeye verilerek kullanılmak istenir. Bu oldukça yanlıştır, kıyafetin üzerinde kalan leke, toz, kir ne kadar uzun süre beklerse o kadar derine nüfuz eder. Bu durum ciddi ölçüde lekelerin kalıcı olmasına sebep olur. Bu gibi lekelerden uzak kalmak ve kıyafetlerinizi uzun süre kullanmak için mutlaka kaldırmadan önce temizleme işlemi yaptırmalısınız.

Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

İsmine bakıldığında tam olarak nasıl yapıldığı konusunda bize net bir fikir sunan temizlik modeli aslında tam olarak öyle değildir. Yani işlemler yapılırken su kullanılmasa bile derinlemesine temizlik yapan ve hijyenik çözümler sunan farklı kimyasal ürünler kullanılır. Böylece kıyafetler son derece temiz ve hijyenik olur. Bu uygulamayı sıradan yıkama türlerinden ayıran en büyük özellik, yıkanma sonrasında kıyafetlerin yapısının aynı kalmasıdır. Kuru temizleme hem pratik, hem kolay hem de basit bir temizlik şeklidir. Her firmanın kendine has yöntemleri olsa da genellikle firmalar aynı şekilde bunu uygular. Yıkama, durulama ve soğutma işlemleri kıyafetlere ard arda uygulanır. Böylece kıyafetler artık ilk günkü temizliğine kavuşur.

Kuru Temizleme Fiyatları

Firmamız her zaman müşterilerine kaliteli hizmet sunmak ve en profesyonel hizmeti uygun fiyatlarla buluşturmak için çalışmaktadır. Bu yüzden buradan net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Çünkü üründen ürüne, kumaştan kumaşa yapılan hizmet ve uygulama değişiklik gösterir. Yıkanacak ürünün pardesü gibi büyük ürünler olması durumunda da yine fiyat farklılık gösterir.

Elyaf Yorgan35 TL
Pamuklu yün55 TL
Yastık4 TL
Gelinlik200 – 300 TL

Güncel ve tam liste için : Kuru Temizleme Fiyatları

Öncesinde kıyafetlerinizde herhangi bir leke ve benzer problemler varsa mutlaka bize bildirerek işlem yaptırmalısınız. Böylece kuru temizleme sürecinde lekenin nüfuz ettiği alandan ayrıştırılması için gerekli işlemler uygulanacaktır. Kuru temizlemenin ardından ütüleme fiyata dahil olarak sunulmaktadır.

1 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] deneyebilirsiniz. Kumaşınız hassas ise aseton hasar verebilir bu durumda kıyafetinizi kuru temizlemeye vermeniz gerekir. Asetonu silikon yapışan bölgeye az miktarlarda dökün. Aseton silikonu […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et