Tüm Saç Renkleri

Kadınlar için En ideal Köpek Irkları

Aslınca erkek ya da kadın cinsiyet ayrımı yapmak hele ki köpek besleme ve sahiplenmek için yanlış olsa da özellikle bekar kadınların tüm dünyada belli köpek ırklarını daha fazla sahiplendiğini, beslediğini görebiliyoruz. Köpek sahiplenme ya da özel bir ırk / cins köpeği satın almak istiyorsanız öncelikle çok iyi araştırma yapıp size en uygun olan köğek ırkını belirlemeniz gerekmektedir.

kadınlar için en ideal köpek irkları 1

Kadınlar için Köpek sahiplenirken dikkat edilmesi gereken hususlar.

  • Evinizin durumu: Bahçeli bir ev tabii ki köpekler için en ideal yaşam alanı oluşturacaktır ancak apartman dairesinde de çok uyum sağlayan köğek ırkları bulunmaktadır. Temel olarak belirlemeniz gereken budur.
  • Köpeğin yaşı: Köpeğin sizinle birlikte ömrünü geçireceğini ve birlikte bir hayat yaşayacağınızı, onun sorumluluğunu üstleneceğinizi düşünürsek alacağınız köpeğin yaşı köğeğiniz ile iletişim kurmanızda oldukça önemli bir faktörtür. Köpek satın alırken genellikle 2-4 aylık köpekler tercih edildiğini belirtelim.
  • Sizin ve Köpeğin Karakteri: Köpek ırklarını araştırırken dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan birisi de köpeğin huylarını, karakterlerini iyi araştırıp kendi karakterinize en uygun köpek ırkını belirlemeniz gerekiyor.

Örneğin dominant karaktreli bir köpeği kontrol ederken zorlanabilirsiniz, Çok hareketli bir köpek bekar ve çalışan kadınlar için uygun değildir.

kadınlar için en ideal köpek irkları 2

Evde Bakılabilecek En İdeal Köpek Irkları

Bir köpeği satın almak ya da sahiplenmek tamamen kişinin kendi tercihidir. Köpek satın almak konusunda ki haklı eleştiriler genellikle köpeğe bakamayıp belli bir süre sonrasında köpeği terk eden ve psikolojik travmasını yaşayan durumlar için gelmektedir ki bu konuda da hayvan hakları savunucularının haklı olduğunu düşünüyorum. Köpek ırklarına bakmak sahiplenmek ya da satılık köpek sayfasına bakmak için ilgili bağlantıya bakabilirsiniz.

kadınlar için en ideal köpek irkları 3

Toy Poodle

Oldukça küçük olan bu köpek cinsi evde bakılabilecek en ideal köpekler arasındadır. Ayrıca bekar bayanalar için de çok idealdir.

Poodle’lar tüy ve kıl dökmezler ve salya akıtmazlar. Son derece hassas olan ve gürültü ortamlarda yaşamaya alışkın olmayan bu köpekler, ortalama olarak 15 yıl yaşarlar. Sahiplenmek ve / veya satın almak için satılık poodle ‘sayfasına bakabilirsiniz.

kadınlar için en ideal köpek irkları 4

Pomeranian Boo

En popüler küçük köpek ırklarından olan Pomeranian Boo Köpek ırkları özellikle Aile yaşantısı olan kadınlar için idealdir çünkü evde yalnız kalmaları bu köpekleri biraz üzebilir. Ev arkadaşı olan yada sevgili olan çiftler için de en ideal köpek cinlerinden biridir.

Yaşam süreleri ortalama 13 ile 16 yıl arasındadır. Sürekli oynamaktan hoşlanır. Bulunduğu ortama uyum sağlama konusunda çok beceriklidir. Aşırı hareket etme eğilimindedir. Oldukça uyumlu bir karakteri vardır. Öğrenmeye açıktır. Kendi sahibine karşı sakin davranışları vardır. Fakat yabancılara karşı biraz temkinli yanaşır. Bu yüzden biraz havlama eğitimi verilmesi gerekir.
Sahiplenmek veya satın almak için satılık pomeranian ‘sayfasına bakabilirsiniz.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et