Tüm Saç Renkleri

Parke Temizliği Nasıl Yapılır? Parke Nasıl Parlatılır?

Yeni nesil evlerin çehresini değiştiren parkeler, halı veya diğer yer kaplama ürünlerine göre çok kolay temizlenmesi sebebiyle modern evlerin tamamına yakınında tercih edilmektedir. Sadece su ve az miktardaki temizlik ürünlerinin karışımı ile dahi parkeleri temiz tutmak mümkün.

Parke temizliği nasıl yapılır? Nelere dikkat etmeliyim?

Peki pratik bir parke temizliği için nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Evimizi adeta yeni bir ev gibi gösterecek parke parlaklığını nasıl yakalayabiliriz?

Kimyasal ürünlere çok güvenmiyor ve doğal malzemeler ile temizlik yapmayı seviyorsanız, sirke ilk tercihiniz olmalı. Ilık su ile sirke karışımı hazırlayarak, parkenin parlamasını ve tertemiz olmasını sağlayabilirsiniz. Sirkenin zararlı bakterileri çok hızlı bir şekilde yok ettiği bilinmektedir. Özellikle küçük çocuğu olan kişiler için, sirkeli parke temizliğini öneriyoruz.

parke temizliği nasıl yapılır? parke nasıl parlatılır? 1
Kaynak: @temizevim

Temizliğin daha etkili ve parkelerin daha parlak olmasını istiyorsak, sirkeli karışıma bir miktar sıvı sabun veya yüzey temizleyici de ekleyebiliriz. Özellikle doğal sabunların sıvı seçenekleri, yine doğallıktan kopmamak adına iyi bir tercih olacaktır. Sirke kullanımında ise hem daha uygun fiyatlı olması hem de daha etkili bir temizlik sağlaması nedeni ile beyaz sirke kullanımını tavsiye etmekteyiz.

Parke temizliği için kullanılacak karışıma limon, zeytinyağı veya çay yaprakları gibi ek maddeler de ekleyebilirsiniz. Bu ürünler temizliğe çok katkıda bulunmasa da, temizlik yapılan alanların çok güzel kokmasını sağlayacaktır. Parke temizliği sonrasında ise yerlerin iyi durulanması da oldukça önemlidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et