Tüm Saç Renkleri

Tırnak morarması neden olur? Nasıl geçer?

Tırnak morarması farklı sebeplerde olailir. Bu sebepler arasında vitamin mineral eksikliği, kansızlık ve yetersiz oksijen yani astım gibi nedenler olabileceği gibi çarpma, ezme, sigara içme gibi sebeplerden dolayı da tırnaklarda morarma olabilir. Bu morarmanın sebebi biyolojik bir sebepten kaynaklıysa mutlaka doktor tarafından bir tahlil yapılmalı. Gereken tedavi uygulanmalıdır. Dış etkenlerden kaynaklanan bir morarma ise bunun da önlemleri alınmalıdır.

Tırnak morarması Nasıl geçer?

Kansızlıktan dolayı oluşuyorsa doktorun verdiği ilaçlara takviye olması açısından C vitamini desteği alınabilir. Diğer sebeplerden kaynaklanıyor ise de limon ile veya limon suyuyla morarma görülen parmak ovulabilir. Renk açıcı özelliği sayesinde bir miktar oksijenli suya moraran parmak batırılıp bekletilebilir. Bunun için ayrıca cilt doktorunuza danışarak kremler kullanılabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et