Tüm Saç Renkleri

Adet Döneminde Kadınlarda Sivilce çıkması

Kadınlarda adet (regl) döneminde sivilce çıkması oranı ortalama %70’tir. Her kadında çıkmaz, Çoğu kadında Adet dönemine 1-2 gün kala çıkar ve adet bittikten 1-2 gün sonra kaybolur. Bazı kadınlarda ise adet döneminde cildi pürüzsüz olabilir ancak adet dönemi bittikten sonra yüzünde sıkıntılar çıkmaya başlayabilir. Bunlar tamamen hormonal değişimler olup normal kabul edilen cilt sorunlarıdır.

Kadınlarda ve genç kızlarda adet (regl) döneminde ortaya çıkan sivilce problemleri engelleyemezsiniz ancak sivilcelerin çabuk geçmesini / kurumasını ve iz bırakmamasını sağlayabilirsiniz.
Yapmanız gerekenler.

adet döneminde kadınlarda sivilce çıkması 1

Bu tarz sivilceleri sıkmayın, dokunmayın, patlatmaya çalışmayın

Bu tarz sivilceler asla sıkılmamalı. Çünkü olgunlaşmamış ve cilt üzerine çıkmamış oluyorlar dolayısıyla sıkmaya çalıştığınızda bakterinin yayılmasını sağlamaktan başka bir şey yapmış olmuyorsunuz.

Adet Dönemi Sivilcelerini Kurutmak için Kullanabileceğiniz Kremler

adet döneminde kadınlarda sivilce çıkması 2

Arap kızı kremi

ARAPKIZI kremi alın, çok ucuz bişeydir 3 en fazla 4 tl. evde olduğunuz vakitlerde o tek tük sivilcelerin üstüne sürün, cildin tamamına yaymayın ama, sadece sivilcenin üstüne. 2 gün üstüste yaparsanız ilk gün sivilceyi olgunlaştırır, 2. gün kurutur. leke bırakmaz, hatta sivilcenin kızarıklığını da alır. küçücük kutu aylarca dayanır. bu krem 2 çeşit, biri pembe kutulu diğeri mavi kutulu. benim tavsiyem mavi kutu, pembe yağlandırıyor çünkü. denemekte fayda var, ben çok memnunum.

Kaynak: https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/adet-donemlerinde-cikan-sivilce-yardimm.256501/#post-5452922

Çay ağacı yağı

Cilt sorunlarında ( Kuvvetli virüs ve bakterilere karşı ) etkin ve doğal bir yağ olan Çay ağacı yağı The Body Shop, Çay Ağacı Serisin’de ve internette satılmakdır. Sivilce, akne, Dermatitis (Deri iltihabı), Çıban, Sedef Hastalığı,
Kuru Saç Derisi gibi sorunlarda son derece etkilidir.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Benim en büyük sorunlarımdan biri resmen nefret ediyorum bu durumdan gerçi çok fazla çıkmıyor ama yinede rahatsızlık veriyor yüzümde olması neyseki çözümünü araştırarak buldum.öncelikle yüzümüzde çıkan o sevimli arkadaşlarımızı ellemicez ve kesinlikle patlatmicaz. Yüzümüzü güzelce tonikle temizleyip sebamed in sabununu sabah ve akşam düzenli bir şekilde kullandığınızda sizde farkı görüceksiniz. Ben etkisini görüyorum ve bu durumdan muzdarip olanlarada şiddetle tavsiye ediyorum.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et