Tüm Saç Renkleri

Tırnak sararması nasıl giderilir?

Tırnak sararması daha çok ayaklarda görülmektedir. Ayaklardaki tırnakların sararması çeşitli nedenlere bağlı olmaktadır. Mantar hastalığı gibi nedenlerin yanı sıra dış etkenler de tırnakta sararmalara neden olmaktadır. Tırnakların uzun olması, sık sık temizlenmemesi, uzun süre kapalı kalması, enfeksiyonlar ve tiroid sorunları da sebep olmaktadır.

tırnak sararması
Tırnak sararması @nailsbysevcan


Bu sorunun giderilmesi için öncelikle altta yatan sebebin bulunması gereklidir. Altta yatan sebep bir hastalıktan kaynaklanıyorsa mutlaka doktora gidilmeli ve verilen tedavi yapılmalıdır.

Tırnak Sararması Nasıl Giderilir?

Ayakların düzenli temizlenmesi ve tırnakların çok uzamadan kesilmesi önemlidir. Ayak mantarından kaynaklanan bir sararma ise mantar kremleri kullanılmalı, çoraplar sık sık değiştirilmeli, ayaklar ıslak bırakılmamalıdır ve her gece yatmadan önce mutlaka yıkanmalıdır.
Bunların haricinde proteince zengin gıdalar tüketmek faydalıdır. Limon ve limon suyu ile güzelce her gün 5 dakika kadar oyulmalıdır. Sonrasında az suyla durulama yapılmalıdır ve ayak tek kullanımlık kağıt havlular ile kurulanmalıdır. Birer çay kaşığı karbonat ve yoğurt karıştırılarak parmaklara sürülmeli ve bekletme yapmadan yıkanırsa bu işlem de olumlu sonuç gösterebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et