Tüm Saç Renkleri

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Bakımlı eller kadar bakımlı tırnaklarında güzelliğinizi en önemli öğelerinden biri olduğunu unutmayın. Tırnaklarınızın uzunluğu, sağlıklı yapısı, manikürü, törpüsü, ojesi, cilası bütün bunların hepsi birlikte uyum içinde olması gereken unsurlardır.

tırnak bakımı nasıl yapılır 1

Sterilizasyon:

Tırnak bakımınız için kullanılacak olan bütün aletlerin sterilizasyonu son derece önemlidir. Zira bu ekipmanlardan hepatit b, hepatit c, mantar hastalıkları gibi ciddi hastalıkların bulaşması söz konusudur. Bu sebeple ultrasonik bir temizleyicinin ardından özel sterilizasyon çözeltilerinden faydalanmak gerekir.

Oje silinmesi:

Tırnak bakımınız için var olan çıkmış eskimiş ojelerinizi silin. Asetonu mümkünse nemlendirici asetonlardan alın. Bulamadığınız takdirde, ojenizi çıkardıktan sonra bir parça pamuğa badem yağı damlatıp, tırnaklarınızı silin ve böylece tırnaklarınızın nemlenmesini sağlayın.

tırnak bakımı nasıl yapılır 2

Tırnaklara şekil vermek:

Tırnakları keserken uygun bir tırnak makası kullanın. Asla ayak tırnakları için üretilmiş büyük tırnak makasları ile el tırnaklarınızı kesmeyin. Yeterli uzunluğa getirdiğiniz tırnaklarınızı mutlaka metal tırnak törpüsü ile törpüleyerek şekil verin.

Tırnak etlerinin kesilmesi:

Bu işlem son derece önemli bir işlemdir ve alanında uzman bir güzellik merkezine gitmeniz daha doğru bir karar olur. Gideceğiniz güzellik merkezinin mutlaka hijyen konularında güvenilir olduğuna emin olun.

tırnak bakımı nasıl yapılır 3

Oje sürülmesi:

Tırnak bakımınızı yaptıktan sonra önce bir kat zemin astarı, onun üzerine renkli cila ve son olarak şeffaf üst astar sürün. Böylece daha uzun süre kullanabileceğiniz ojeleriniz olacaktır.

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] Özellikle tekrar belirtmek istiyoruz ki tırnaklarınızı uzattıktan sonra gerekli özeni ve tırnak bakımını yapmanız tırnaklarınızın kırılmaması açısından önemlidir. Eğer gerekli bakımı […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et