Tüm Saç Renkleri

Fransız Manikürü/French Nedir Nasıl Yapılır?

Fransız manikürü olarak dilimize geçen french genellikle tırnak uçlarında koyu beyaz renk oje ile ince ya da kalın bir çizgi çekildikten sonra tırnağın geri kalanı açık renk beyaz ya da şeffaf oje uygulanarak elde edilen oje şeklidir.

oje2

Uçlar da beyaz renk yerine renkli hatta metalik görünüm de tercih ediliyor. Daha modern görünen bu oje modellerini evde elde etmek aslında o kadarda zor değil.

oje4
oje3

Nasıl Yapılır

French manikür seti olarak satılan paketlerden alarak kolayca uygulayabilirsiniz. French yüzüğünü parmağınıza takınız ardından french kalemi ile uçlara kolayca şeritler çekiniz.Hangi renk istiyorsanız uygulayabilirsiniz.

fransız manikür yapımı 2012

MaRa French Manikür seti

oje7
oje6

Daha kolay yöntemleri de var.

Video

French denildiğinde nedense yapımının zorluğundan herkes bir adım geri gider. ama aslında french yapmanın da incelikleri vardır. Manikürünüzü tamamladıktan sonra yapacağınız bu işlem videomuzda ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Şimdi hemen mat beyaz bir oje, istenilen renkte bir kapatıcı oje kayısı veya kırık beyaz tercih etmenizi öneriyorum ve bir de parlatıcı…

Puantiyeli French Yapımı

Puantiye moda sektörünün en önemli unsurlarından. Şayet puantiyeli bir bluz ya da elbise modeli ile birlikte kullanabileceğiniz puantiyeli french tırnak modelini kendiniz evinizde tek başınıza yapabilirsiniz.

Öncelikle rakı beyazı ojemizi normal french yapar gibi tırnak uçlarımıza sürüyoruz.Ardından ince uçlu bir fırça veya kürdanla al kısmına notalar koyuyoruz. Kuruduktan sonra parlatıcı veya şeffaf beyaz oje sürüp kurumasını bekliyoruz.İşte bu kadar.Bu harika tırnakların keyfini çıkarın…

bu gã¶rsel boåŸ bir alt niteliäŸe sahip; dosya adä± puantiyeli-french-yapä±mä±.jpg

Doğal Görünen French

Bu french görünümünü sağlamak için benim tercih ettiğim oje markası Flormar 344 numaralı oje. Ancak isterseniz farklı bir markanın bu renge yakın tonları da tercih edebilirsiniz. Bu ojeyi tırnağınıza tek kat uyguluyorsunuz ardından french için yine Flormar 319 nolu ojesini tırnak uçlarına tek kat uyguluyorsunuz. Tamamen kuruduktan sonra tekrar 334 nolu ojeyi tırnağın tamamına tek kat uyguluyorsunuz. İşte bu kadar.. Doğal görünen french ojeniz artık hazır..

adsız

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] tırnaklarına yapılan french ( Fransız manikürü ) yaparak inanılmaz çekici ve bakımlı tırnaklara […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et