Tüm Saç Renkleri

Theraflu Forte nedir?

Theraflu Forte grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara bağlı ortaya çıkan belirtilerin tedavi edilmesinde kullanılan ağrı kesici, ateş düşürücü, antihistaminik etkilere sahip kombine ilaçtır. Genellikle soğuk algınlığında ilk akıllara gelen ve reçetesiz olarak da temin edilebilen ilaç çeşit yan etkilerinden dolayı dikkatli kullanılmalıdır. 

Theraflu Etken Maddesi 

Her bir tabletinde 650 mg parasetamol, 10 mg fenilefrin hidroklorür ve 4 mg klorfeniramin maleat içermektedir. Parasetamol ağrı kesici ve ateş düşürücü etkiye sahiptir. 

theraflu forte
Theraflu Forte Görsel Kaynak: instagram

Theraflu Kullanım Alanları

Grip ve soğuk algınlığı gibi durumlara bağlı olarak ortaya çıkan burun akıntısı, ateş, kas ve eklem ağrıları, baş ağrısı, hapşırma, burun ve sinüs tıkanıklığı gibi belirtilerin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Kullanım Şekli ve Dozu: İlacı doktorunuz başka şekilde önermediği sürece 6 saatte bir bol su ile çiğnemeden yutunuz. Hastalığa bağlı şikayetlerinizin durumuna göre doktorunuz gerekli gördüğü takdirde 4 saatte bir tablete kadar doz artırılabilir. Yiyecek içeceklerle herhangi bir etkileşimi bulunmadığından yemekten önce ya da sonra alınmasının sakıncası yoktur. İlacın günlük kullanımı 6 tableti geçmemelidir ve 5 günden uzun süre kullanımı önerilmemektedir.

Theraflu forte gebelik kategorisi “C”dir. Doktor tarafından gerekli görülmediği sürece kullanılmamalıdır.

Muadilleri

Theraflu Forte muadili ilaçlar A-ferin, Afebryl, Ase-cold, Asist Cold C, Benical Cold, Cetaflu Forte, Coldex, Corsal, Daycold Hot, Daymol, Deflu, Dristan, Forza, Gerakon, Geralgine, Gribex Hot D, Katacold, Katarin, Kongest, Medicold, Minamol, Multicold, Oledro, Panadol Migrestop, Panalgine, Parakodin, Paranox Cold, Parol, Peditus, Tamol Cold, Teragrip, Tricold, Tylol Cold, Tylol Hot, Vermidon şeklindedir.

Yan Etkiler

Theraflu Forte tablet yan etkileri görülme sıklığına göre baş ağrısı, baş dönmesi, uyku hali, uyuşukluk, üst solunum yolu hastalıkları belirtisi, bulantı, kusma, karın ağrısı, kabızlık olarak sıralanabilir. Mide-bağırsak kanaması, uzun süreli kullanıma bağlı böbrek hasarı, ishal, hazımsızlık, kulak çınlaması, bulanık görme, düşük tansiyon, deri döküntüsü, kaşıntı, alerjik ödem, yüzde, dilde ve boğazda şişlik, depresyon gibi yan etkiler ise daha seyrek olarak ortaya çıkmaktadır. Bunlar ciddi yan etkilerdir ve bu gibi etkiler ortaya çıktığında ilacı bırakıp en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Fiyat

Theraflu Forte 20 film tablet 2020 güncel satış fiyatı 6.76 TL’dir.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et