Tüm Saç Renkleri

Tıraş Hakkında Her şey Tıraş Sepetim’de

Günümüzde erkekler ve kadınlar için bir numaralı sorunlardan birisi de kıl yoğunluğudur. Hem erkekler hemde kadınlar içgüdüsel olarak karşı cinse güzel gözükme, kendini beğendirme arzusuna sahiptir. Bu durumun önde gelenlerinden sorunlarından biriside fazla ve istenmeyen kıllardan kurtulmak. Şüphesiz ergenlik döneminden itibaren kıl köklerindeki artış sebebiyle her birey bu durumdan rahatsız olmakta. Peki, bu durumun bir çözümü var mı? Elbette ki var, tıraş olmak! Şimdi gelin neymiş şu tıraş beraber bakalım.

 Tıraş Nedir?

 Bireylerin vücutlarında ki kıl köklerindeki kılları, doğru ve temiz bir şekilde gerekli malzemeleri gerektiği gibi kullanarak ilgili bölgedeki kıllardan kurtulması işlemine tıraş denir. Günümüzde centilmenlik yolunda olan her erkeğin olmazsa olmazlarından birisi cilt bakımı sakal tıraşı olmasıdır.

wilkinson tıraş bıçakları
Wilkinson Tıraş Bıçakları

 Kadınlarda ise bu durum kaş, kol ve bacak olmak üzere dağılmaktadır. Dış görünüşe ve kişisel bakıma önem vermek şüphesiz her bireyin hakkıdır ve kişisel bakımın başında da tıraş yer almaktadır.

 Tıraş Çeşitleri :

 Erkeklerde saç tıraşı, sakal tıraşı, ense tıraşı gibi tıraşlar varken kadınlarda kol ve bacak olmakla birlikte, birde her iki taraf içinde özel bölge tıraşları mevcuttur. Bu tıraşlar için çeşitli tıraş ürünleri bulunmaktadır. Gelin bu tıraş ürünlerine ve ne işe yaradıklarına beraber bakalım.

dynamo traş bıçakları
Dynamo Traş Bıçakları

 Tıraş Ürünleri Ve İşlevleri :

 Erkeklerde tıraş bıçağı, tıraş makinesi, tıraş losyonu, tıraş köpüğü, tıraş sonrası cilt nemlendiricisi ve banyo bıçağı gibi ürünler bulunurken kadınlarda kaş usturası, tıraş bıçağı, tıraş jeli ve tıraş bıçağı bulunur. Tıraş bıçağının hem erkeklerde hem de kadınlarda tercih edilmesinin sebeplerinden biraz bahsedecek olursak, bu bıçaklar diğer ürünlere göre daha hızlı ve kesin sonuç vermektedir. Örneğin tatildeyken ya da önemli bir iş öncesi vaktiniz kısayken işinizi hızlıca halledip istenmeyen tüylerden kolayca kurtulabilirsiniz.

 Tabi ki tıraş bıçağı kullanımı kadar hijyeni de önemlidir. Kullanılan tıraş bıçaklarının sadece bir kişi kullanmalı ve başkasıyla paylaşmamalıdır. Tıraş bıçağı kullanırken tıraş jeli veya tıraş köpüğü kullanmaya da gayret gösterilmelidir. Tıraş köpüğü bu durumda istenmeyen tüylerin köklerinden kolayca çıkmasını sağlarken öte yandan tıraş bıçağının cildi tahriş etmesini engeller.

12 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et