Tüm Saç Renkleri

Takma Tırnak Nasıl Takılır ve Nasıl Çıkarılır?

Genel olarak özel davetlerde tercih edilen takma tırnaklar, özellikle tırnak yapısı bozuk olan kadınlar için kurtarıcı bir görev üstlenir. Ancak takma tırnakları takarken ve çıkarırken biraz hassas davranmak gerekir. Aksi takdirde tırnak yapınıza zarar verme ihtimaliniz oluşur. İlk kez bu ürünleri kullanacak olan kişilerin sakin ve dikkatli hareket etmelerinde fayda vardır.

Takma Tırnak Seçimi Nasıl Olmalı

İlk etapta kendi tırnak yapınıza uygun olan ürünler tercih etmelisiniz. Yoksa tırnaklar, kendi tırnaklarınıza tam oturmaz. Ortaya da yapay bir görüntü çıkar. Takma tırnak paketlerinin içinde çok sayıda tırnak bulunur. Bunların arasından yapıştırıcı sürmeden tırnağınıza koyarak uygun olan ürünü belirlemeniz gerekir. Kullanacağınız ürüne karar verdikten sonraki aşama takma işlemidir.

Takma tırnak kitlerinin içerisinde özel yapıştırıcı ürün mevcuttur. Eğer daha öncesinde sık sık takma tırnak kullandıysanız, kendinize özel yapıştırıcınız da olabilir. Ancak emin olmadığınız yapıştırıcı çeşidini kesinlikle kullanmamalısınız. Yoksa tırnak yapınız ciddi derecede zarar görebilir. Öncelikli olarak yapmanız gereken takma tırnağın için bir miktar yapıştırıcı sürmek. Ardından yapıştırıcının kıvam almasını beklemeniz gerekir. Birkaç dakika kadar bekledikten sonra tırnağınızın üzerine yapıştırıp biraz bastırmalısınız. Özellikle tırnak diplerine doğru ekstra baskı uygulamanız tavsiye edilir. Bu sayede tırnakların gün içinde düşmemesi sağlanmış olur. Hem de daha doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz. Tüm tırnaklarda aynı işlemi uygulamanız gerekir. Dilerseniz yapıştırma işlemini tamamladıktan sonra tırnakların üzerine oje sürebilirsiniz. Hatta hazır ojeli olarak satışa sunulmuş olan modeller arasında da seçim yapabilirsiniz.

Tırnakları takma işlemi sırasında gösterdiğiniz hassasiyetin aynısını çıkarma işlemi sırasında da göstermeniz gerekir. Kazıyarak ya da zorlayarak çıkarmaya çalışmak son derece yanlış bir davranıştır. Ellerinizin sığacağı bir kaba ılık su koyup ardından ellerinizi bu suyun içerisinde 5 dakika kadar bekletmelisiniz. 5 dakikanın sonunda yumuşamış olan tırnakları hafif hareketlerle çıkarabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et