Tüm Saç Renkleri

Sivilce İzleri İçin En İyi 5 Krem Tavsiyesi

Gündelik yaşamda sıkça karşılaşılan ve bazı insanlar için büyük problem oluşturan sivilce izleri için en iyi 5 krem tavsiyesi vereceğiz. Sivilceler belirli sebeplerden yüzde ve vücutta çıkmaktadır. Sivilce gitse bile arkasında belirgin mor kırmızı izler veya çukurlar bırakabilmektedir. Bu sivilce izlerinin gitmesi için doktora başvurarak cilt tipinize en uygun sivilce kremini doktorunuzun da yönlendirmesi ile alabilirsiniz.

Sivilcenin tedavisi kremler ya da ilaçlar ile kısa sürerken sivilce izlerinde oldukça etkili kremler olmadığı sürece uzun sürmektedir. Sadece doktorların değil deneyimli kişilerin de önerdiği belirli 5 krem bulunmaktadır.

Madecassol Sivilce İzi Giderici Krem

sivilce i̇zleri i̇çin en i̇yi 5 krem tavsiyesi 1
Sivilce İzleri İçin Madecassol kaynak: @fatmagokcegokmen

Bu krem piyasa içerisinde yanık kremi olarak da satılmaktadır. Bu kremin en büyük avantajı ise tamamen bitki özünden üretildiği için diğer ağır kimyasallar gibi zararı bulunmayacaktır. Cildi soymak yerine onararak düzeltmeyi tamamlamayı sağlayan Madecassol krem Sivilce izleri için tavsiye edilen ve en çok bilinenidir.

Dermaderm Bitkisel Leke Giderici Krem

sivilce i̇zleri i̇çin en i̇yi 5 krem tavsiyesi 2

Dermaderm leke giderici kremin hiçbir yan etkisi bulunmamakla birlikte hafif ve orta derecede sivilce izlerinde kullanılmaktadır. Bazı kremlerin eksine cildi soyup tahrip ederek sivilce izlerini gidermek yerine tamamen hafif etkiler ile izleri gidermektedir. Sadece sivilce izleri için değil nemlendirmek ve cilt tonunu açmak amacı ile de kullanılmaktadır. Genellikle T bölgesindeki sivilce izleri için kullanılması önerilmektedir çünkü yanak bölgesinde oluşan sivilce izleri genellikle ciddi izler olmakla birlikte soyulmadan giderilmesi pek kolay olmamaktadır.

Fucidin Krem

sivilce i̇zleri i̇çin en i̇yi 5 krem tavsiyesi 3

Fucidin sivilce kremi çoğunlukla sivilce tedavisinin ardından kızaran ve hassaslaşan ciltler için önerilmektedir. Nem dengesini düzelterek hassasiyeti azaltır. Sadece sivilceden kalan izlerde değil sivilce tedavisinde de kullanılmaktadır. Sivilce tedavilerinde yeni çıkmış çok eski olmayan sivilcelerin gitmesinde yardımcı olmaktadır. Fucidin oldukça uygun fiyatlı bir krem olmakla birlikte çok tercih edilmektedir. Ancak Fucidin’in yan etkileri de bulunmaktadır. Herhangi bir yan etki durumunda doktora başvurmak ve kremi kullanmayı bırakmak iyi olacaktır.

Maderma Scar Krem

sivilce i̇zleri i̇çin en i̇yi 5 krem tavsiyesi 4

Maderma sadece yüzde değil vücuttaki sivilce izlerde de kullanılması önerilen, kullanıcı memnuniyeti oluşturmuş kaliteli kremlerden biridir. Sadece sivilceler için değil vücudun herhangi bir yerinde çıkan tüm yaralar için kullanılabilir. Bazı bloglarda ve yorumlarda bu kremin izleri bir gecede geçirdiği dahi yazmaktadır. Sipariş edenler ya da satın alanların genellikle hepsi hiç pişman olmadığını dile getirmektedir.

Cildiye doktorları da bu kremi ileri seviye gördükleri ve tedavisi uzun sürebilecek hastalara bu kremi yazmaktadır. Bu krem eczanelerde sık bulunmamakla birlikte bazı internet sitelerinde de bulunmaktadır. Sipariş edenler haftalarca bekleseler dahi değdiğini ve izleri oldukça büyük ölçüde geçirdiğini hatta bitirdiğini belirtmektedir. Ayrıca çillere, güneş lekelerine de oldukça iyi geldiği büyük bir gerçektir.

Hametan Pomad

sivilce i̇zleri i̇çin en i̇yi 5 krem tavsiyesi 5

Hametan Pomad’ın normal kullanımı pişik ve yaralar üzerinedir. Ancak sivilce izleri hassaslaşmış, ağrıyan ve izlerin yanı sıra hali hazırda sivilcesi olan kişilere Hametan Pomad da sıkça önerilmektedir. Çok etkili olduğu söylenen krem ciltteki ölü hücrelerin hepsini yok etmektedir. Ayrıca Hametan kullanıldıktan sonra genellikle sivilce çıkışı durmaktadır çünkü Hametan, cildin nemini dengelemekte ve fazla yağı önlemektedir. Hametan’ı kullanan kullanıcılar genellikle yan etki görmemektedir. Diğer kremlere nazaran hızlı sonuç alan kullanıcıları vardır. Sadece sivilce izi değil yüzdeki küçük delikler ve açıklıklar için, kızarıklıklar, tahriş için de kullanılabilir. Sivilce tedavisi tamamlandıktan sonra genellikle doktorlar tarafından yazılan bir ilaçtır. Kullanıcılar da severek kullanmakta ve olumlu yorumlar yapmaktadır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

12 yorum

Kerim Erinç  -  21 Mayıs 2020 / 13:46

Sivilce yani tıp diliyle akne, cilt üzerindeki gözeneklerin tıkanması sonucunda yağ bezlerinin oluşması ile gerçekleşen bir rahatsızlıktır. Sivilceler ayrı bir oluşumu ise çok fazla yağlı yiyecek yemektir. Sivilceleri azaltmak için her gün yüzümüzü yıkamalı ve yağlı yiyeceklerden sakınmaktır. Ayrıca yüz temizliği için kremlerde mevcuttur. Yüzünüzü yıkayın, sivilcelerinizi sıktırmayın…

Cevapla
Mücahit  -  21 Mayıs 2020 / 16:56

Bu sivilceler ne kadar kötü bir şey insanın canını çok sıkıyor her zaman sürekli kaşınır durur aslında en iyisi kaşımamak elimizden geldiğince yüzümüze bile dokunmamamız gerek çünkü daha kötü durumlara yol açabiliyor bir an önce ya kendimiz ya da bir sağlık kuruluşu tarafından tedavi olmamız gerekiyor ciddi sorunlara yol açabilir kalıcı bir yaraya neden olabilir

Cevapla

Bu sivilcelerden bir kurtulamadık gitti ama önerilen Hametan Pomad kullancağım inşşalah iyi gelir

Cevapla

Merhaba, Hametan pomad sadece cilt lekelerine çok az bir olumlu etkisi olur.

Cevapla

Merhaba sivilce sorunları yaşadığım için bu yazıyı okudum. Genellikle ergen insanların ve orta üst yaş grubunun ortak sorunu olan sivilce problemi hakkında bilgi sahibi olacağınıza eminim. Ek olarak kesinlikle insanların bu yazıyı hiç olmazsa okuyarak bilgi sahibi olurken sivilce sorunu yaşayan arkadaşlarına önerirlerse faydalı olabilirler.

Cevapla

Bu sivilcelerden kurtulmak çok önemli.Büyük bir problem insanlar için.

Cevapla

Madecassol daha önce araştırmıştım. Hametan Pomad ile arasında kaldım. Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını beklerim.

Cevapla

İkisi arasında kullanım farkları oldukça fazla.

Cevapla

uzun zamandı sivilce problemim var ve derin izleri kaldı.Ne denesem de düzelmedi. Acaba Madecassol kremin faydası olabilir mi? Deneyen var mı ve nasıl kullanılır?

Cevapla

İyi günler gerçektende yaraları geçiriyor mu ve kaç gün sürüyor? cevaplar sanız sevinirim

Cevapla

[…] doktor eşliğinde olan lazer tedavileri, sonrasında en çok kullananı ise Kremler: Örneğin ( Sivilce izleri için en iyi 5 Krem […]

Cevapla

[…] Öneri: sivilce izleri için en iyi 5 Krem önerimize de bakabilirsiniz. […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et