Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Fucidin Krem Nedir ve Ne İçin Kullanılır

Fucidin Krem, bir çeşit cilt bakım kremidir. İçeriğinde bulunan antibiyotik sayesinde bakteriyel kaynaklı ortaya çıkan cilt problemlerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

Eczanelerden kolaylıkla temin edebileceğiniz fucidin krem 2019 Eylül fiyatı 18.89 TL‘dir. Ayrıca 2019’da reçetesiz satılamayan Kremdir.

Köpek Dünyası

Etken Maddesi

Fucidin kremin etken maddesi içerisinde yer alan fusidik asittir. Ayrıca ana etken maddeye ek olarak içeriğinde gliserol, etil alkol, potasyum sorbat gibi yardımcı etken maddelerde bulunmaktadır.

Etkileri

Ciltteki bakterileri ortadan kaldıran, yine bakterilerin neden olduğu cilt problemlerini iyileştiren bir çeşit cilt bakım kremidir. Ayrıca cildi nemlendirir ve hücre yenilenmesini arttırır.

Yan Etkileri

Kremin ortaya çıkabilecek yan etkileri sadece içeriğindeki maddelere bağlı olarak ortaya çıkan alerjik reaksiyonlardır. Kullanım esnasında aşağıda yer alan yan etkiler ortaya çıkabilir.
⦁ Ciltte döküntü
⦁ Ciltte kaşıntı
⦁ Ciltte kızarıklık
⦁ Nefes alma güçlüğü
⦁ Kurdeşen
⦁ Sürülen bölgede kaşıntı

Muadili

⦁ Fucibest Krem
⦁ Fucidox krem
⦁ Fucitec Krem
⦁ Fusix Derma Pomad
⦁ Stafine Pomad

Fucidin Krem Kullanıcı Yorumları

Aknetrent kullanmamdan dolayı ağız kenarında oluşan yaralarımı iki günde iyileştiren pomad. Ondan önce kantaron yağı sürmüştüm doğal tedavi olsun diye ama işe yaramadı.

https://eksisozluk.com/entry/83211296

Dövme sonrası bakımı için de kullanılan pomad. anti-bakteriyel etkili diye bepanthen plus yerine tercih etmem önerilmişti.

 Fucidin‘i ağda sonrası sivilce çıkan yerlerde sivilce çıkmasını önlemek için kullanıyorum. Bepanthen 0(sıfır) etkiye sahip ama fucidin sürülen yer bebek poposu kıvamını koruyor.

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 26 yazı
Dr. Metehan Demiryürek
Dr. Metehan Demiryürek
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisiyim, Özellikle sağlık alanında özgün ve kaliteli içerikler oluşturmaktayım.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Sistral Krem Nedir? Muadili ve etkileri
Paxera Nedir? Kullanıcı yorumları
Tears Naturale Göz Damlası Nedir?
Terkur Krem Nedir?

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara