Tüm Saç Renkleri

Yüzdeki Tüyleri Yok Eden 4 Doğal Maske Tarifi

Yüzdeki tüyler kadınlar içi istemeyen tüylerdir ve bakımlı bir kadın olmanın yollarından birisi de istenmeyen tüylerden kurtulmaktan geçer. Bu yazımızda basit yöntemlerle evdeki malzemelerle bu tüylerden cildinize zarar vermeyecek şekilde kurtulmak için 4 doğal maske ( Ağda ) tarifi vermek istedik.

Yüzdeki Tüyleri Yok Etmek İçi Doğal Tarifler

Vücudumuzda çıkan istenmeyen tüyler çok rahatsız edici olmaktadır. Özellikle de yüzde çıktıysa çok kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Ama bunları yok etmek mümkün. Birçok kişi dışarıda satılan içinde kimyasal madde bulunan ürünleri tercih etmektedir. Bu tercih kısa vade de çözüm gibi olsa da tenimize çok büyük zarar vermektedir. Bundan dolayı size önerimiz evde kendiniz doğal maskeler yapmanızdır. Şimdi bunların tariflerini inceleyelim.

yüzdeki tüyler için maske
Yüzdeki Tüyler içi maske

1 – Leblebi Tozu İle Tüy Dökücü Maske Tarifi

İlk tarifimiz leblebi tozu ile yapılan maske. 2 yemek kaşığı kadar leblebi tozu, bir buçuk yemek kaşığı süt kreması, 1 çay kaşığı süt ve 1 çay kaşığı kadar zerdeçalı bir kabın içinde karıştırıyoruz. Oluşturduğumuz bu karışımı yüzümüze sürüp yaklaşık yarım saat bekliyoruz. Sonrasında su ile temizliyoruz. Bunu haftada 3 kez uyguladığımız zaman gerçek anlamda işe yaradığını göreceksiniz.

2. Mısır Unu İle Ağda Tarifi

İkinci tarifimiz mısır unu ile yapılan maske. 2 çay kaşığı mısır unu, 1 adet sarısından ayrılmış yumurta akı ve 2 çay kaşığı şekeri bir kabın içinde iyice karıştırıyoruz. Oluşan karışımı yüzümüze sürüp yarım saat kadar bekledikten sonra su ile temizliyoruz. Bu karışımı da haftada 2 kez uyguladığımız zaman işe yaradığını göreceksiniz.

Dikkat: Bal – Şeker ile yapılan ağdalar yüzünüze ve cildinize zarar verebilir.

3. Şeker ile Doğal Ağda Tarifi

Üçüncü tarifimiz şeker ile oluşturulan doğal ağda. 1 çay kaşığı toz şekeri, yarım çay kaşığı bal ve çok az miktarda suyu karıştırıyoruz. Bu karışımı ocakta 30 saniye kadar ısıtıyoruz ve soğumasını bekliyoruz. Sonrasında bir malzeme yardımıyla yüzümüze sürüyoruz ve biraz bekledikten sonra söküyoruz.

4. Bal ve Limon İle Doğal Ağda Tarifi

Sonuncu tarifimiz ise bal ve limondan oluşan maske. 2 yemek kaşığı balı ve yetecek kadar limon suyunu karıştırıyoruz. Sonrasında bu yaptığımız karışımı yüzümüze sürüp yarım saat kadar bekliyoruz. Sonrasında su ile temizliyoruz. Haftada 2 kere yaptığınız zaman iyi bir sonuç alacaksınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et