Tüm Saç Renkleri

Sistral Krem Nedir? Muadili ve etkileri

Sistral kaşıntılı alerjik cilt sorunlarının ortadan kaldırmada etkili antihistaminik grubu ilaçtır. Dermatologlar tarafından çeşitli problemlerde reçete edilebileceği gibi böcek ısırması, güneş yanığı gibi durumların tedavisi amacıyla eczanelerden reçetesiz olarak da temin edilebilir.  

Sistral Etken Maddesi

Sistral krem her bir gramında 15 mg klorfenoksamin etken maddesi içermektedir. Bu etken madde histamin adı verilen maddenin miktarını ve dolayısıyla damar geçirgenliğini azaltır. Bu etkisi ile kızarıklık, kaşıntı gibi durumları engeller.

sistral krem nedir? muadili ve etkileri 1
Systral Krem – Jel

Sistral Kullanım Alanları

Sistral kızarıklık ve kaşıntı ile seyreden alerjik cilt problemlerinin ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır. İlacın reçete edildiği başlıca durumlar şu şekildedir:

  • Böcek sokması
  • Kurdeşen 
  • Egzama
  • Güneş yanığı
  • Küçük çaplı yanıklar 
  • Denizanası yanığı
  • Donmaya bağlı gelişen alerji 

Kullanım Şekli: İlacı sorunlu cilt bölgesine ince bir tabaka halinde, ihtiyaç duydukça uygulayın. Kullanım süresi 7 günü geçmemelidir.

Uyarı: İlac özellikle küçük çocuklarda geniş çaplı yanıkların tedavisinde kullanılmaz. Gebelerde zararlı olduğu ile ilgili bilgiler bulunmamakla birlikte kullanılmadan önce doktor onayı alınmalıdır. 

Muadil İlaçlar

Aynı etken maddeyi içeren başka ilaç bulunmamaktadır. 

Yan Etkiler

Sistral ilacının geniş vücut bölgelerine uygulanmasına bağlı olarak seyrek olarak uyuşukluk hissi ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra nefes almada güçlük, göz kapağında, dudak veya yüzde şişme, döküntü, kaşıntı gibi durumların görülmesi ilaç içeriğine alerjiniz olduğu anlamına gelebilir. Böyle bir durumda ilacı kullanmayı bırakarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz. 

Fiyat

Sistral %1.5 20 mg kremin 2020 güncel satış fiyatı 15.72 TL‘dir.

Kullananlar ne diyor?

Köpeğimin egzaması için kullandığım oldukça etkili bir krem.

Serpil Esin

Böcek ve sivri sinek sokmalarında kaşınma ve kabarma için kullanıyorum.

Kerim S.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et