Tüm Saç Renkleri

Differin Jel Nedir? Sivilcelere etkisi ve Kullananlar

Differin hafif ve orta şiddetteki sivilce tedavisinde doktorlar tarafından sıkça reçete edilen üçüncü nesil topikal retinoid jeldir. İçeriğindeki etken madde miktarına göre %0.3 ve %0.1 şeklinde 2 türevi vardır. Piyasada iki türü de bulunmakla birlikte hekimler tarafından daha çok %0.1 lik jel reçete edilmektedir. 

Differin Etken Maddesi

Differin jel her 1 gramında 0,1 mg adapalen etken maddesi içermektedir. İlacın etken maddesi olan adapalen ciltte oluşan akneleri kurutucu ve iltihabı giderici etkiye sahiptir.

differin jel nedir? sivilcelere etkisi ve kullananlar 1
Differin Jel dünya çapında kullanılan bir sivilce giderici krem.

Differin Kullanım Alanları

Differin Jel temel olarak şiddetli olmayan hafif ve orta düzeydeki aknelerin tedavisi için kullanılır. Bununla birlikte ilaç keratosis pilaris (tavuk derisi) ve diğer cilt sorunlarının tedavisinde de alternatif olarak kullanılmaktadır. Differin jelin cilt lekeleri üzerine olumlu herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Kullanım Şekli: Günde bir kez gece yatmadan önce temiz cilt üzerine bezelye tanesi büyüklüğünde jel uygulanır. Uygulama esnasında ilacın göz, dudak, burun deliği ve göz kapakları ile temasından kaçınınız. Differin jel kullanımına bağlı ilk iyileşme belirtileri 4.-8. haftalar arasında görülmektedir. Tamamen iyileşme sağlanması için doktorunuzun önerdiği tedavi süresince ilacı düzenli olarak kullanınız.

Uyarı: Güneş ışığı ve UV ışınları tedavisi süresince cilt üzerinde tahrişe sebep olabilir. Şiddetli güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının ve koruyucu giysi, kremler ile cildinizi koruyun. 

Muadil İlaçlar

Differin ile aynı etken maddeyi içeren ilaç Palexil Jel’dir.

Yan Etkiler

Differin jel kullanımına bağlı olarak ciltte kuruluk, tahriş, yanma hissi ve kızarıklık gibi yan etkiler yaygın olarak görülmektedir. İlacın daha seyrek olarak raporlanan yan etkileri ise kontakt dermatit, ciltte rahatsızlık hissi, güneş yanığı benzeri yanma hissi, ciltte kaşıntı ve mevcut aknelerde alevlenme şeklinde sayılabilir.

Fiyat

Differin %0,1 30g jelin 2020 güncel satış fiyatı 49.13TL’dir.

Kullanların fotoğrafları ve Kullanıcı yorumları

differin jel nedir? sivilcelere etkisi ve kullananlar 2

Yüzümde sürekli yeni sivilceler gördüğümü söylesem bana inanır mısın?! Kelimenin tam anlamıyla her gün yeni sivilceler oluşuyordu ve bende yüzümün neyi sevdiğini ve neyi sevmediğini yeniden öğrenmek zorundaydım … Sivilce sorunu çok zor ama yüzüme gerçekten güvenmemin yanı sıra kendime güvenmeme yardımcı olan bir şey bulduğumu söylemekten çok mutluyum!

@ meeeeeeekks
differin jel nedir? sivilcelere etkisi ve kullananlar 3
differin jel nedir? sivilcelere etkisi ve kullananlar 4

Bir süredir yayınlamayı düşünüyordum,Herkesin yaşlanma karşıtı veya sivilce için #differingel‘i denemesi öneriyorum. Bir yıl önce bugün Differin Jel kullanmaya başladım. Cildimin dokusu daha iyi değişti ve en iyi yanı, cilt bakımı tedavilerine küçük bir servet harcamaktan kurtuldum..

@mainstreetjenna
differin jel nedir? sivilcelere etkisi ve kullananlar 5

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] daha önceden cilt doktorunuz tarafından differin gibi kremler reçete edildi ise bilirsiniz Tamu Yağı da içerisinde asit barındıran sorunlu […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et