implant
Tüm Saç Renkleri

Alında çıkan sivilceler nasıl geçer? Neden olur?

Alında çıkan sivilcelere tıp dilinde fungal akne denir. Bu akne türü diğerlerinden farklı olarak mantar kaynaklıdır ve pütür pütür küçük görüntüleri vardır. Diğer aknelere benzediği için ayırt etmesi de zordur. Fugnal aknenin kaşıntılı bir yapısı vardır ve diğerleri gibi sıkılamaz. Kaşınması durumunda ciltte iz bırakabilir. Mantar kaynaklı oldukları için de çoğalması çok kolaydır.
Neden olduğuna değinecek olursak; sıcak yaz mevsimleri, cildin ürettiği fazla yağ, aşırı terlemek, cildin temiz tutulmaması, bağışıklık sisteminin zayıf olması ve uzun süre boyunca kullanılan antibiyotikler sebebiyle oluşmaktadır.

Alında çıkan sivilceler
Alında çıkan sivilceler @emma_about_skin


Alında çıkan sivilceler Nasıl geçer?


Fungal akne diğer aknelere benzediği için öncelikle aknenin türünü iyi belirlemek için kesinlikle bir doktora gidilmeli, aknenin sebebi ve türü öğrenilmelidir. Verilen tedavi yöntemi yerine getirilmelidir.
Tıbbi tedavinin yanı sıra evde de dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Mantarların aktif olmasını sağlayan inek sütü ve peynirden uzak durulmalıdır. Yağ ve yağlı yiyecekler bir süre tüketilmemelidir. Cilt özellikle alın bölgesi temiz tutulmalıdır. Ve yine bu dönemde mantarları besleyecek cilt bakım ürünlerinden, makyaj malzemelerinden uzak durulmalıdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et