Tüm Saç Renkleri

Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Bu içeriğimizde 2021 Burun Estetiği Fiyatları ile birlikte burun estetiğinde ki son gelişmelerden ve ameliyat öncesi ve sonrası yapılması gerekenlerden bahsetmeye çalışacağız. Estetik operasyonlar içinde burun estetiği en çok gerçekleşen işlemlerden biridir. Konuya dair merak edilen pek çok husus var.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı iki farklı şekilde gerçekleşir. Açık teknik ve kapalı teknik şeklinde yapılır. Hastaya bu ameliyatın hangi teknikle yapılacağı uzman ve hastanın karşılıklı bilgi alış verişi sonrası belirlenir.

burun estetiği fiyatları ne kadar? 1

Açık teknikle burun estetiği, açık rinopilastidir. Burun delikleri arasının alt kısmından küçük bir kesi açılır. Böylece cerrah daha geniş bir görüş açısı sağlanır. Kemik ya da kıkırdakta işlem uygulanır. Açık rinopilasti tekniğinin en önemli avantajı, cerrahın geniş bir görüş alanına sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra; bu teknikle gerçekleşen operasyon sonrası iyileşme süreci daha uzun olabilmektedir.

Kapalı rinoplasti ise burun deliklerinin içine yapılan kesi ile gerçekleşen operasyondur. Cerrahın görüş açısı dardır. Ancak; bu teknikle gerçekleşen operasyon sonrası hasta daha çabuk iyileşir. Morluk ve şişlikler daha kısa zamanda geçer. Aynı zamanda bu teknikle yapılan operasyon sonrasında dikiş izi kalma ihtimali yoktur.

Burun Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı için ilk dikkat edilmesi gereken nokta; doktor seçimidir. Burun estetiği, plastik cerrahi uzmanı tarafından gerçekleştirilir. Bu noktada; cerrahın alanında uzman ve deneyimli olması son derece önemlidir.

Burun estetiği öncesinde uzman ve hasta mutlaka bilgi ve fikir alışverişi yapmalıdır. Uzman hastaya ameliyat öncesi, ameliyat ve sonrası süreç hakkında bilgiler vermelidir. Hasta uzmana varsa sağlık sorunları ve kullandığı ilaçlar hakkında bilgiler vermelidir. Hasta ameliyat öncesinde uzmanın önerdiği şekilde hareket ederek uzmanın talimatlarına uymalıdır.

burun estetiği fiyatları
Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı sonrasında hastalar bazı hususlara dikkat etmelidir.

  • Ameliyat sonrası buruna darbe almaktan, çeşitli travmalardan korunması gerekir.
  • Operasyondan sonra bir süre başın yıkanmaması önerilir.
  • Uzmanın belirttiği süre boyunca gözlük kullanılmamalıdır.
  • Ameliyat sonrası en on gün içinde spor yapılmamalı, üç hafta süresince ağır egzersiz ve spor faaliyetlerinden uzak durulmalıdır.
  • Dişlerin sert ya da hızlı fırçalanması burun tabanında bir takım hassasiyetlere yol açar. Bu nedenle dişlerin yavaş fırçalanması önerilir.
  • Kan sulandırıcı etkisi olan ilaçlar içilmemelidir.

Düzenli beslenme ve düzenli uyuma iyileşme sürecini destekler. Bu nedenle bu hususa dikkat edilmelidir.

burun estetiği fiyatları ne kadar? 2
#kapalırinoplasti @drserdaryuce

Burun Estetiği Fiyatları

İçerik için yaptığımız burun estetiği Ankara fiyatları da merak edilen hususlar arasındadır. Burun estetiği ameliyatı için net bir fiyat belirtilmesi doğru olmaz. Zira burun estetiği fiyatları operasyonda uygulanacak işlemlere göre değişebilmektedir. Bu işlemler fiyatların belirlenmesinde önemli rol oynar.

Editör Notu: 2021 Fiyatları ile en uygun burun estetiği fiyatları 4.000 tl’den başlamaktadır.

Hastanın daha önce burun ameliyatı geçirmiş olması, hastanın estetiğin yanı sıra nefes alma problemlerinin olması gibi birçok faktör sayılabilir. Tüm bunlar fiyat üzerinde etkilidir. Bu nedenle; hastaların uzman muayenesi sonrası net bir fiyat almaları mümkündür.

5 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et