Tüm Saç Renkleri

Sarımsak Çayının Faydaları ve Tarifi

sarmisak_cayi

Kokusu nedeniyle insanların yemekten kaçındığı sarımsak modren tıpta oldukça fazla kullanılmaktadır. Sarımsak, saç bakımından tutun da kalp hastalıklarına karşı birçok rahatsızlıkta kullanımaktadır. Sarımsak doğal bir antibiyotik olmasından dolayı uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Vücut direncini arttıran sarımsak kan şekerini korumakla bilinmektedir. Yüksek tansiyonu ve kötü kolesterolu düşürmesi ile bilinmektedir. Alerjilere karşı iyi gelmesi ile bilinen sarımsak birçok ülkede, kullanılmaktadır. Hazırlanması son derece kolay olan sarımsak çayı vücudunuzda bulunan toksinleri atmanıza yardımcı olacaktır.

Sarımsak çayının faydaları:

  1. Kalp sağlığını koruduğu için uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.
  2. Vitamin bakımından son derece zengindir.
  3. Mide parazitlerinin temizlenmesinde faydalıdır.
  4. Sindirim siteminin temizlenmesine yardımcı olur
  5. Gazın giderilmesini sağyacaktır.
  6. Sinüslere son derece iyidir.
  7. Çayın buharı sayesinde burun tıkanıklarınız azalacaktır.
  8. Buharı bronsite iyi gelir.
  9. Gribe karşı kullanabilirsiniz.
  10. Enfeksiyonlara karşı sizleri korur.

Sarımsak çayı nasıl yapılır?

1 litre suyun içerisine 5 diş srımsak atarak kaynatın. Biraz demledikten sonra tat vermesi için organik bal koyabilirsiniz. İçmediğiniz sarımsak çayını 2 gün kadar bir süre buzdolabında saklayabilirsiniz.

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et