Tüm Saç Renkleri

Yumuşak Saçlar için 4 yağ Önerisi

Kadıların dış güzelliğini tamamlayan en önemli yapı saçlarıdır. Yumuşak saçlar da saç bakımı için olmazsa olmazlardandır. Saçlar insanın karakterini, duruşunu yansıtır. Kadınlar için saçların bakımlı olması olmazsa olmazdır. Yıllardır insanlar saçlarını daha güzel gösterebilmek için birçok yöntem denemişlerdir, denemeye de devam etmektedirler.

yumuşak saçlar için 4 yağ önerisi 1


Güzellik uğruna saça yapılan birçok işlem zaman zaman saçların yıpranmasına, dökülmesine neden olmaktadır. Bazı saçlar doğuştan yumuşak olmasına rağmen yapılan uygulamalar nedeniyle, hava ve su değişiklikleri nedeniyle sertleşebilmektedir.

Sert saçlar bakımsız bir görüntü verirken, şekil almakta da oldukça zordurlar. Hiç kimse sert saçlara sahip olmak istemez. Herkes saçlarının ipek gibi yumuşak olmasını ister. Peki saçlara kaybettiği yumuşaklık tekrar nasıl geri kazandırılır, ne yapılmalıdır?

Saçların yumuşak olmasını sağlayan faktörlerin başında yağlar gelmektedir. Bu yağlar saçın özelliğine göre seçilmelidir. Yani ince telli saçlar için, kalın telli saçlar için, kıvırcık saçlar için farklı yağlar kullanılmalıdır. Bu yağlar ise sırasıyla şunlardır

Yumuşak Saçlar için Yağ Önerileri


Tatlı badem yağı


Tatlı badem yağı saç uçlarından itibaren uygulanarak hem kırıkların önüne geçer hem de saçlarınızın eskiye göre daha yumuşak olmasını sağlar. Saçları nemlendirecek kadar uygulanması yeterli olacaktır. Bu yağı aktarlardan veya eczanelerden satın alabilirsiniz.


Zeytinyağı


Zeytinyağının ne kadar faydalı ve besleyici olduğu şüphesiz bir gerçektir. Bir miktar zeytinyağı saça uygulandığı zaman saçın yumuşamasına ve aynı zamanda saçların daha parlak olmasını sağlar. Zeytinyağını haftada 2 kere saçınıza uygulayabilirsiniz.


Argan yağı

Argan yağını duştan sonra saç uçlarınıza uygulayabilirsiniz. Argan yağı saçınızda ağırlık hissi bırakmaz. Tekrar durulamak istemezseniz argan yağı içerikli spreyleri de kullanabilirsiniz.


Hindistan cevizi yağı


Hindistan cevizi yağını diğer yağlardan farklı olarak saç köklerinizden itibaren uygularsanız hem saç kökleriniz beslenir hem de saçınıza parlaklık ve yumuşaklık kazandırır.

yumuşak saçlar için 4 yağ
Yumuşak Saçlar için 4 yağ @cicekli.sifalar

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et