Tüm Saç Renkleri

Saç Kuruluğunu Gidermek için En Etkili Çözüm: Argan Yağı

Düzenli saç bakımı uygulamayan bayanların sık sık karşılaştıkları bir sorundur.

Saçlar için En iyi Nemlendirici: Argan Yağı

Daha önce farklı bir kaç markanın saç nemlendiri kremlerini denemiş biri olarak kullandığım ürünleri sıralamak isterim:

saç kuruluğunu gidermek için en etkili çözüm: argan yağı 1

Bonacure Nem Sağlayan Saç Bakım Kürü ( 200 ml 60 tl ): Çok başarılı değil yıpranmış saçlar için değil de kuru saçlar için denebilir.

Aussie Miracle Moist Nemlendirici Saç Kremi: Piyasada artık yok, Fena sayılmazdı.

Bir de onarıcı kremler var; Bunlar daha çok saçları boya nedeni ile kupkuru kalan hatta yanan saçlar için. Bu ürünlerde oldukça etkili ürünler var, Örneğin Olaplex , Yvesrocher Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Saç Kremi gibi. Ancak biz bu konuda sadece kuru saçları Nemlendiren ürünleri değerlendiriyor.

saç kuruluğunu gidermek için en etkili çözüm: argan yağı 2

Argan Yağı

Argan yağını saçlarımda yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum arkadaşlar. Bu deneyimimi de bundan 5 sene önce yine bakımlı kadın’da Nashi Argan Yağı deneyimim konu başlığında anlattım. Zaten Argan yağı çıktan bu yana Saç nemlendirici bakım kremleri bir bir piyasadan çekildi. Anca burada dikkat edilmesi gereken husus şu. Piyasa’daki ürünlerin çoğu saf orjinal argan yağının sadece %10’unu içeren ürünler çıkarıyor. Yani ucuz satılan Argan yağları genellikle %10 ETKİLİ….

Saf Argan yağı şurada satılıyor arkadaşlar. Ancak satın alması biraz güç. Çünkü Türkiye’de satışı yok. 50 ml’si 300 tl arkadaşlar.. %100 organik satılıyor. Ben şahsen satın alamıyorum farklı markalar kullanıyorum daha uygun ama daha saf. incelemek istersiniz diye linkte bırakıyorum.

www.zweenabodycare.com

saç kuruluğunu gidermek için en etkili çözüm: argan yağı 3

Bu ürünlerin başında en çok dikkat çekenlerinden biri de Faslı kadınların saçlarına zarafet katan argan yağı gelir. Argan ağacının özünden elde edilen bu yağ saç bakımı için kullanabilecek en etkili ürünlerden biridir.

Saç Kuruluğunun Nedenleri

Saç kuruluğu kalıtsal olabilir.

Saç şekillendirici ürünlerin fazla kullanımı ( Jole, Sprey, köpük şekillendiriciler, vb.

Sık ve yanlış boya uygulamaları. Saçı açarken saçı yakmak.

Ayrıca güneş ile doğrudan temas saç kuruluğu oluşturan sebeplerden biridir.

Saç Kurumasına Yol Açan Uygulama Hataları

Günlük hayatınızda saçlarınızı şekillendirirken tercih ettiğiniz yöntemler saç kuruluğuna neden olabilmektedir.

  • Saç deriniz çok yağlı değil ise saçlarınızı her gün şampuanlamanıza gerek yoktur. Her gün saç derisine şampuan uygulanması saçları da besleme özelliğine sahip olan faydalı yağların uzaklaştırılmasına neden olur. Bu nedenle saçlarınız aşırı yağlı değilse sık sık şampuan kullanımı gereksiz ve zararlı olabilecektir.
  • Saç kırıklarınızı düzenli olarak aldırın. Böylece saçlarınız daha güçlü olacaktır.
  • Saç şekillendirme ürünlerini kullanırken daha dikkatli olun. Saç fırçası, düzleştirici ya da kurutma makineleri ile olan ilişkinizi biraz azaltmaya çalışın. Bu ürünler saçlarınızı yıpratarak kurumasına neden olabilmektedir.
  • Saçlarınızı yıkayıp saç kremi ile bakım yaptıktan sonra bol ılık su ile durulayın. Fazla sıcak su ile saçları yıkamak saç derinizi tahriş edecek ve kepeklenme ile birlikte saç kuruluğuna yol açacaktır. Bu nedenle suyun sıcaklığını iyi ayarlamaya çalışın. Soğuk su ile saçları yıkamak saç kreminin saçlara tutunmasına yardımcı olacak ve saçın güneş ışığı ve hava kirliliği gibi çevresel faktörlerden etkilenmesini azaltacaktır.
  • Islak saçlarınızda sert fırçalar kullanmamaya çalışın. Geniş dişli bir tarak saçlarınızı daha az yıpratacaktır. Fırçalar saça zarar verir.
  • Duştan çıktıktan sonra saçlarınızın ıslaklığını havlu yardımı ile alın. Saç kurutma makinesi kullanmamaya ya da daha az kullanmaya özen gösterin. Saç kurutma makinesi kullanmanız gereken durumlarda daha düşük sıcaklıkları tercih edin.
  • Saç bakım ürünlerinizin (şampuan, saç kremi veya maske) nemlendirici özelliği olmasına dikkat edin.
  • Güneşe çıkmanız gerekiyorsa, özellikle güneşin dünyaya dik bir açı ile geldiği öğle saatlerinde saçlarınızı bir şapka ile korumaya çalışın. Mümkün olduğunca bu saatlerde korunaksız dışarı çıkmayın.
  • Haftada en az bir kere doğal zeytinyağı ile saç diplerinize masaj yapın. Zeytinyağını saç diplerinden başlayarak uçlarına kadar sürdükten sonra en az 30 dakika bekleyin. Ardından normal şampuanınız ile saçlarınıza masaj yaparak duş alın.

Saç kuruluğu hem saçın şekil almasını zorlaştırır hem de arzu edilen görünüme kavuşmayı engeller. Bu nedenle saçlarınıza özenle bakın ve satın aldığınız saç bakım ürünlerinin kalitesinden emin olun.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

2 yorum

[…] kahve gibi tonlardan yapıldıysa bir gün beklemekte fayda var. Beklenilen gece boyunca saçlara Argan yağı, Hindistan cevizi yağı gibi yağlarla maske yapılarak, açıcının verdiği sertlik […]

Cevapla

[…] yağını duştan sonra saç uçlarınıza uygulayabilirsiniz. Argan yağı saçınızda ağırlık hissi bırakmaz. Tekrar durulamak istemezseniz argan yağı içerikli […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et