Tüm Saç Renkleri

Saç Boyasının Akmaması İçin Neler Yapılmalı?

Saç Boyası Neden Saçlardan Akar?

  • Saç boyanız saçlarınızdan akıyorsa bunun iki anlamı vardır. Ya saçlarınızı kızıl gibi çok fazla akan bir tona boyuyorsunuz.
  • Ya da saç pigmentleriniz saç boyasını tutmayacak kadar yıpranmıştır.

Saçlarınızı kızıl saç rengine boyuyorsanız sürekli boyamanız gerekebilir. Özellikle ayda bir dip boyası yapmak gerekir. Saçlarınızın daha az akması için saçlarınızı boyadıktan sonra renk koruyucular ile saçlarınızı güçlendirmeniz gerekir. Bunun için ise olaplex Saç koruyucu ve saç bakım setini mutlaka öneririm.

Aynı şekilde saçlarınız yıprandıysa ve boya tutmuyorsa Olaplex gibi ürünleri mutlaka kullanmalısınız.

Saçlarınızın saç boyasını tutmasını sağlamak için saçlarınıza bu ürünleri kullandıktan sonra saçlarınıza belli aralıklarla saç serumu kullanmanızı da öneriyorum.

Saçlarımızı boyarız fakat öyle renkler var ki özellikle kızıl tonları sürekli akar ve ilk yaptığımız renkteki özelliğini canlılığını yitirir. Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarının etkisi ile, denizin tuzu, havuzun kloru ile de saç boyaları çok çabuk akar ve mat bir görünüme sahip olur. Bu sefer de sürekli saçımızı boyatmak zorunda kalırız ve saç zamanla incelir ve kırıklar oluşarak yıpranmış bir saçımız olur.

Bizde sizler için boyanın akmaması için neler yapılmalı bunun hakkında bilgi vereceğiz. Boyadığınız günkü saç rengim uzun süre kalsın diyen bayanlar boya sabitleyici kremler şampuanlar kullanmanız önemlidir.Ve ilk önce saçlarımızın dipleri açıldığı için ayda bir dip boyası yaparsanız daha uzun süre istediğiniz saç rengini kullanabilirsiniz.

Ayrıca saçlarımızı yıkarken son durulama suyuna bir miktar sirke katıp karıştırırsanız saçın akmasını önlersiniz.

saç boyasının akmaması i̇çin neler yapılmalı? 1

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et