Tüm Saç Renkleri

Herkes İstanbul’da Saç Ekimi Yaptırıyor

Şayet, İstanbul’da Nişantaşı, Taksim, Beşiktaş, Şişli gibi semtlerde bulunuyorsanız her gün özellikle orta doğulu pek çok erkeğin kafalarının sıfıra tıraş edilmiş bir şekilde belli bölgelerinin bezle kapatıldığını ya da iğne batırılmış izlenimi veren küçük kırmızı noktalar ile dolu olduğunu görürsünüz. İlk başta ne olduğunu algılayamadığım bu durumun saç ekimi ile ilgili olduğunu anladım. Yani Dünyanın farklı yerlerinden binlerce turist saç ekimi için İstanbul’a gelmekteydi. Bu da burun estetiği ile hemen hemen aynı eş değerde bir katma değer katacağına düşünüyorum Türkiye’ye.

 

Saç ekimi işlemleri özellikle İstanbul’da belirli merkezlerde yapılmakta. Bu alanda dünyaca tanınmış tıp merkezi olarak sayabileceğimiz merkezlerin başında FBM gelmekte.

Peki daha birkaç yıl öncesine kadar sağlıksız ve geçici saç ekimi yöntemleri varken günümüzde artık hemen hemen her kel erkeğin sıklıkla başvurduğu bu saç ekim yönteminin adın ne?

FUT ve FUE Saç ekim yöntemleri nelerdir.

Artık günümüzde modern teknolojiler ile kullanılan saç, sakal, bıyık ve kaç ekimi için kullanılan yöntemler   FUT ve FUE yöntemleridir.

Gelin birlikte bakalım saç ekim yöntemlerinin aşamaları ve özelliklerine.

Saç ekimi işleminin kendisi ise kendi içinde 3 aşamadan oluşur;

  1. Köklerin alımı,
  2. Yerleştirilecek kanalların açılması,
  3. Ekimi

Günümüzde bu yeni teknolojiler ile yapılan saç ekimi ameliyat gerektirmeden ve iz bırakmadan sağlanmakta. Eski saçlarınızdan daha gür ve daha sağlıklı saç ekimi yapılmasına da olanak sağlamakta.

Saç ekiminde var olan saç kökleri genellikle başın arka kısmındaki saçlı deriden alınmakta. Bazı durumlarda ise sırt ve göğüs kıllarının bulunduğu alınlardan saç kökleri alınması durumu da görüşmüş.

Bu iki yöntemin her ikisi de canlı saç kökü naklidir ama birbirinden ayrılan özellikleri bulunmaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunalım.

Fiyat verirken yakın bir arkadaşımın bana aktardığı bilgiyi vereceğim.

Benim sadece önlerim açıktı bana 2200 greft ekildi. Kuzenimin üstü komple açıktı 4200 greft ekildi. Fiyat 4000TL. Ne kadar iyi sonuç alınabileceğinin sorusunun cevabını en iyi saç ekim uzmanı bilir.

Yani kısaca hesap yapacak olursak greft başına 1.05 tl gibi bir ödeme alan firmalar var. Bu fiyat aşağı yukarı bu aralıklarda olacaktır ama bazı merkezlerde bu fiyat daha yüksek ya da daha düşük de olabilir.

 

Saç ekim tedavisinde süreç nasıl işliyor

Saç ekimi yapıldıktan sonra 4-5 gün bandajlı şekilde durması gerekiyor, daha sonra doktor kontrolünde bu bandajlar çıkarılıyor ve 5 ile 7 gün arasında saç yıkama dönemi başlıyor. Bu dönem sonrasında saçlarınız ve kafa deriniz normal görünüme ulaşıyor.

Ekimden sonra saç dökülmesi olur mu?

Ekimden sonra ise ilk 2 ay ekilen köklerin saç gövdeleri dökülebilir. 3. Ay dan sonrasında yeni saçların çıktığını görebilirsiniz. 6 ay içinde ise ekilen saçların büyük bir kısmı çıkmaya başlar ve ikinci 6 aylık dönemde ise geriye kalan saçlar çıkmaya başlar ve hasta bir yıl ile 14 ay sonrasında tamamen son görünümüne  ulaşmış olacaktır.

Kaynak: FBM Saç ekimi ve TIP MERKEZİ

https://www.fbm.com.tr/sac-ekimi/

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

FBM Estetik saç ekiminde bir numara bencede.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et