Tüm Saç Renkleri

Arveles Nedir?

Arveles ağrı ve iltihapla seyreden hastalıkların tedavisinde doktorlar tarafından sıkça reçete edilen NSAİ grubu ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici ilaçtır. Tablet ve enjeksiyonluk çözelti içeren ampul olmak üzere 2 formu bulunan ilaç hafif şiddetli ağrılarda doktorlar tarafından tablet olarak tavsiye edilirken, orta ve çok şiddetli ağrılarda ampul formunda reçete edilmektedir.

Arveles Etken Maddesi

Etken madde olarak her bir tabletinde 25 mg deksketoprofen içermektedir. 

arveles nedir? etkileri
Arveles Nedir? Etkileri

Arveles Kullanım Alanları

Arveles temel olarak kas-iskelet sistemi ağrıları, adet dönemi ağrıları ve diş ağrısı gibi iltihap ve ağrıyla kendini gösteren rahatsızlıkların giderilmesi ve tedavisinde doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmektedir.

Kullanım Şekli: İlacın kullanım dozunu ağrının şiddetine ve süresine bağlı olarak doktorunuz belirleyecektir. Doktorunuz tarafından başka şekilde belirtilmediği sürece ilacı günlük 3 dozu geçmeyecek şekilde 8 saatte bir tablet olacak şekilde bol su ile alınmalıdır. İlacın emiliminin daha hızlı olması için yemeklerden en az yarım saat önce aç karnına alınması önerilir. 

Uyarı: İlaç özellikle mide ya da bağırsak rahatsızlığı olan hastalarda doktor gözetimi altında kullanılmalıdır.

Muadil İlaçlar

Arfen, Darkin, Deksalgin, Dex-Forte, Dexday, Dexenje, Dexfull, Dexiren, Dexmol, Dexofen, Dexpro, Elektra, Grot, Ketavel, Ketesse, Leodex, Longdex, Metadem, Nilya, Rastel, Revafen, Sepremil, Sertofen, Vanceryl, Varles, Velores, Zirven

Muadil ilaçları için lütfen sitemizde yer alan ve doktor hekimlerin yazdığı İlaç ve Krem kategorimizi inceleyebilirsiniz.

ağrı kesici
Ağrı Kesici Kaynak: instagram

Yan Etkiler

Arveles kullanımına bağlı klinik araştırmalar sonucu bildirilen yaygın yan etkiler mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, ishal ve kabızlık gibi sindirim sorunlarıdır. Bununla birlikte daha seyrek olarak baş dönmesi, uyku düzensizlikleri, sinirlilik, baş ağrısı, çarpıntı, kabızlık, şişkinlik, deri döküntüsü, peptik ülser, bayılma, kanlı kusma, yüksek kan basıncı, dışkı renginde siyaha yakın koyulaşma, nefes darlığı, bulanık görme, yüzde, dudaklarda ve boğazda şişme, böbrek ve karaciğer sorunları, vücutta ödem, kulak çınlaması gibi yan etkiler de raporlanmıştır. Bunlar ciddi yan etkilerdir. Bu gibi istenmeyen durumların ortaya çıkması durumunda doktora başvurunuz. 

Fiyat

25 mg 30 tablet ilacın 2020 güncel satış fiyatı 17.19 TL’dir.

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

1 Yorum

Çok iyi bir ağrı kesici. Parol kullanıyorum ya da vermidon kullandığımda geçmeyen ağrılarımı arveles geçiriyor. Ama doktor bey sorum size şu: Koronavirüs döneminde arveles gibi güçlü ağrı kesicilerin çok fazla kullanılması önerilmiyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Gerçekten bazen kullanırken korkuyorum da yardımcı olur musunuz?

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et