Tüm Saç Renkleri

Muskazon Nedir? Kullanıcı Yorumları

Muskazon kas ağrısı, kaslarda spazm ve hareket kısıtlılığı gibi şikayetlerin ortadan kaldırılmasında hekimler tarafından sıkça reçete edilmektedir. Eczaneden reçetesiz olarak da temin edilebilen ilacın doktor kontrolü olmadan kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Muskazon Etken Maddesi

Muskazon her bir tabletinde 250 mg klorzoksazon ve 300 mg parasetamol etken maddelerini içeren kombine ilaçtır. Klorzoksazon santral sinir sistemi üzerinden kas gevşetici etki göstermektedir. Parasetamol ise birçok ilacın içeriğinde bulunan ağrı kesici ve ateş düşürücü etken maddedir.

muskazon nedir? kullanıcı yorumları 1
Muskazon

Muskazon Kullanım Alanları

Muskazon ağrılı seyreden iskelet ve kas hastalıklarında semptomların ortadan kaldırmak ve kişinin hayat kalitesini yükseltmek amacıyla kullanılmaktadır. Hastalarda fizik tedavi ve istirahat tedavisine ek olarak reçete edilmektedir.

Lumbago, Eğri Boyun Hastalığı (Tortikollis), Üst Servikal Omurga Sendromu gibi hastalıkların yanı sıra iltihabi veya travmaya bağlı kas ağrısında Muskazon tablet kullanılmaktadır. 

Kullanım Şekli: Doktorunuz aksini belirtmediği sürece ilacı günde 3-4 kez olacak şekilde bol su ile kullanınız. İlaçla birlikte alkol kullanmayınız.

Muadil ilaçlar

Mepadol, Parafon

Yan Etkileri

Muskazon kullanımına bağlı olarak en sık görülen yan etkiler anksiyete, karın ağrısı, sinirlilik, ishal, iştahsızlık, hazımsızlık, bulantı, kusma, kaşıntı, renk değişikliği, sık idrara çıkma, güçsüzlük, halsizlik, uyku hali ve ödem şeklindedir. 

İlacın daha az görülen, daha ciddi yan etkileri ise depresyon, ağız kuruluğu, duygu değişikliği, terleme, üşüme, adet kanamasında uzama, çarpıntı, nefes darlığı, börek sorunlarıdır. Bu gibi etkiler görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.

Uyarı: Muskazon ilacı sersemlik ve baş dönmesi gibi durumlara sebep olabileceğinden dolayı dikkat gerektiren işlerde çalışanlar tarafından kullanılmamalıdır.

Fiyat

Muskazon 250/300 mg 20 tablet 2019 güncel satış fiyatı 9.50 TL’dir.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et