Tüm Saç Renkleri

Mushil Nedir? Ne işe Yarar Nasıl kullanılır

   Müshil, bağırsakları çalıştırarak dışkının kolayca dışarı atılabilmesini sağlayan, toz, hap, şurup gibi değişik şekillerde bulunan ilaçtır.

mushil nedir

Ne İşe Yarar?

   Ciddi kabızlık sorunu yaşayan insanların en son başvurduğu yollardan birisidir. Birçok yolu denemiş fakat yine de kabızlığı devam eden ve artık kişiyi rahatsız eden inatçı kabızlıklarda müshil bağırsakları çalıştırır, dışkının sıvı içeriğini değiştirir ve kişinin dışkısını yapabilmesini sağlar.

Nasıl Kullanılır?

   Genellikle doktorların reçete etmesi ile müshil ilaçları alınır. Fakat doktorların tavsiye ettiği bir yöntem yoksa günde bir defa gece yatmadan önce kullanılabilir. Fakat bir haftadan uzun süre kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde bağırsağın ilaçlara alışarak normal görevlerini yapmamasına neden olmaya başlar ve bir süre sonra kullanımı bağımlılık haline gelir.

Doğal Müshil Etkili Karışım

   Kabızlıktan doğal yöntemlerle kurtulmak ve sindirim sisteminizin düzenli çalışmasını istiyorsanız yeme-içme alışkanlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle günlük vücudun ihtiyacı olan suyu mutlaka düzenli bir şekilde tüketmek, lifli besinleri hayatınızın parçası haline getirmek, fasulye, nohut ve mercimek gibi baklagilleri tüketmek, kefiri düzenli olarak içmek gibi hem sağlığınıza faydalı hem de sindirim sisteminizi düzenleyecek alışkanlıklar edinebilirsiniz.

   Kabızlıkla karşılaştığınız zaman evde kendiniz doğal yiyeceklerle müshil etkisi yaratan karışımlar hazırlayabilirsiniz. Bu karışımlardan en etkili olanlardan biri, 1 su bardağı hurma, 1 su bardağı kayısı, 1 su bardağı kuru erik, 6 su bardağı su, yarım limon suyu ve bir tatlı kaşığı zeytinyağını blender ya da robotlarla karıştırarak homojen bir karışım oluşturup, gün içinde bir iki bardak içerek tedavi olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et