Tüm Saç Renkleri

Dermaroller Nedir – Nasıl Kullanılır

Dermaroller, dışında titanyumdan üretilmiş yüzlerce mikro iğne barındıran bir silindir başlıklı cihazdır. Bu cihazın ucundaki iğnelerin uzunlukları ve kalınlıkları değişmektedir.  0.5 ya da 2 mm uzunlukları olabilir. Bunun yanında çapları 0.1 mm’dir. İğneler titanyumdan üretildiğinden paslanmaz ve cilde zarar vermez.

Kullanım alanı cilt ve saç derisi üzerindeki sorunlardır. Kalınlıkları kullanıldığı bölgeye göre seçilir. Kullandığımız zaman ciltte titanyum iğneler tarafından mikro kanallar açılır ve kullandığımız ürünlerin hem emilimi hızlanır hem de etkinliği artar.

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Dermarollerı daha çok cilt uzmanları kullansa da üretiminin yaygınlaşması ve gündem olmaya başlaması ile birlikte hem sosyal medyalarda görsel olarak hem de yazılı olarak blog sahiplerinin sitelerinde kullanımlarını görebilmekteyiz.

Önemli : Dermaroller’ı kullanırken hangi bölgeyi uyguladığımıza göre başlık seçimini yapıyoruz. Örneğin daha hassas bir bölge ise daha ince uçlu başlık seçmeye özen göstermeliyiz.

dermaroller
Güneş Lekelerinde dermaroller uygulaması sonucu : Kaynak @deniaalvares

Kaç Seans Kullanmak Gerekir?

Kullanımını kür uygulaması şeklinde düşünecek olursak, başladığımızdan itibaren ilk dört haftada bir iki kür, sonra ise iki haftada bir kür uygulanması şeklinde en doğru kullanım şekli olacaktır. Kullanmadan önce cilde uygun olup olmadığını belirlemek için bir uzmana danışılması gerekmektedir.

UYARI: Sivilceli ciltlerde ise yayılmaması açısından kullanımı önerilmez.

Dermaroller kullanıktan sonra cildin üzerine bir ürün kullanılması gerekmektedir ve mutlaka dezenfekte etmek için bir sprey yardımı ile temizlenmelidir.

Sivilce İzlerinde Dermaroller Kullanımı

dermaroller nedir - nasıl kullanılır 1
Kaynak: sarah_skinstory Kullanıcı Yorumu:
1 yıldır uyguladığım Dermaroller tedavisi ile akne- sivilce izlerim ve çukurluklarımın kapandığını tamamen söyleyebilirim. Ancak evde kendiniz kullanacaksanız mutlaka iyi araştırma yapmalı ve kullanım videolarına göz atmalısınız.

Videolu Uygulama: ( Sivilce izleri için ) –> SİVİLCE LEKELERİNE MUCİZE ÇÖZÜM: DERMAROLLER UYGULAMASI | Gözde Tezer

Nasıl Etki Eder?

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi ucunda titanyum iğneler barındıran bir cilt ürünüdür. Bu sayede cildimizde birçok kanal açar ve kullanacağımız ürünün etkisini iki katına kadar çıkartır. Aynı zamanda cilt üzerinde açılan bu kanalları vücudumuz yara olarak düşünür, algılar ve bir an önce iyileşmesi için enzimler salgılar. Bunların başında kollajen gelmektedir. Kollajen bizim cildimizin sarkmaması ve canlılığının sağlanması için en önemli etkendir.

Hangi Bölgelerimizde Kullanabiliriz?

Dermarollerın bu kadar faydalı olduğu düşünülüyorken vücudumuzda nerelerde uygulanabildiği de merak konusu olmuştur. Hemen bu soruya da açıklık getirelim.

Eğer kullanım şekline uygun hareket ederseniz ; lekeli bölgelere, çatlak oluşumunu engellemek için, selülitli bölgelerde, saç dökülmesini engellemek için, yaşlanmayı engellemek için kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Bütün cilt bakımda kullandığım bir ürün. Temizlenmiş cildime uyguluyorum.
Akne oluşumunu engelliyor ve ciltteki genişleyen gözeneklerin küçülmesini sağlıyor.

Selin Perlin

Hangi sorunlarda kullanılır ?

Anti-aging
Çizgiler
Elastikiyet Kaybı
Genişlemiş Gözenekler
Güneş Hasarları
Hiperpigmentasyon
İzler (Akne, Yara, Yanık, vb.)
Kırışıklıklar
Saç Dökülmesi
Selülit
Vücut Çatlakları .

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Cildi gerçekten yeniliyor. Herkes gönül rahatlığıyla kullanabilir.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et