Tüm Saç Renkleri

Mor Ev Dekorasyon Örnekleri

Farklı renklerde ev dekorasyonu seçeneklerini değerlendirmek isteyenler için Mor Ev Dekorasyon Örnekleri derlemesini son güncel dekorasyon seçenekleri ile birlikte sizlere sunmak istedim.

mor yatak odası dekorasyonu
Mor yatak odası dekorasyonu

Geride bıraktığımız son birkaç yıl içerisinde, dekorasyon alanında güçlü ve iddialı renklerin kullanımı giderek yaygınlık kazandı. Neyse ki artık kasvetli, sıkıcı ve tek düze dekorasyon düzenlemelerinden büyük ölçüde kurtulduk. Artık çoğumuz evlerimizin karakteristik bir ruhunun olmasını arzuluyor ve çeşitli dokunuşlarla bizden bir şeyler yansıtmasını arzuluyoruz. Bu yazımızda sizlerle 2020’in top rengi olan morun, ev dekorasyonundaki yansımalarını ve hanemize yaydığı muhteşem enerjinin etkilerini paylaşacağız.

mor ev dekorasyon örnekleri
Mor Ev Dekorasyon Örnekleri

Feng Shui Felsefesinde Mor Renk

Çin kökenli bir felsefe olan Feng Shui; “rüzgâr ve su” manasına gelmektedir. Bu doğrultuda doğanın renk ve enerjisinden ilham almanın şans, bolluk ve bereket getirip; hane içerisindeki negatif düşünce ve enerjiyi temizleyeceğine inanılır. Bu felsefeye göre yaşam alanlarında mor rengi kullanmak; odaklanmayı arttırır ve zihinsel uyarımı üst düzeye çıkarır. Mor, aynı zamanda şifa rengi olarak da nitelendirilir. Oturma odasında perdelerde, yatak odasında nevresim takımlarında ve çalışma odanızda büyük dekoratif objelerle mor renge yer verip, muhteşem enerjisinden yararlanabilirsiniz.

mor ev dekorasyon örnekleri 1

Mor Renk Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalı?

  • Güçlü bir renk olmasının yanı sıra aynı zamanda gösterişli ve elegan bir renk olarak nitelendirilen moru; duvar rengi olarak tek bir alana uygulayabilirsiniz. Örneğin; kitaplığınızın bulunduğu duvarı, TV ünitesinin arkasını ya da şöminenizin üstünü. Böylelikle gözü yormadan, dikkat çekici ve sıcak bir görünüm yakalayabilirsiniz.
  • Yaşam alanınızı daha romantik ve fresh bir görünüme kavuşturmak için uzun mor perdeler tercih edebilirsiniz.
  • Yemek odanızda sandalye kumaşlarınızda moru tercih ederek, zarif bir gösteriş yakalayabilirsiniz.
  • Yatak odanızda; yatak başlığınızı ya da yatak örtülerinizi mor yaparak odaya girdiğiniz anda tüm zihin yorgunluğunuzu geride bırakabilirsiniz.
  • Son olarak soft renklerin hâkim olduğu alanlarda moru dekoratif objelerde de kullanabilirsiniz. Büyük vazolar, lambalar, kokulu mumlar, suni çiçekler ve kırlentler küçük bir dokunuşla evin bütün havasını değiştirmenize yardımcı olabilir.

Mor Ev Dekorasyon Örnekleri

Yatak odası mor dekorasyon örnekleri ile başlayalım;Mor renk genellikler kadınlar tarafından pembe renkten daha çok sevilir. Ev dekorasyonunda da canlı ve koyu renkler arasında en popüler olanıdır. Mor renkleri yatak örtüsü nevresim takımlarında duvar renklerinde ve özellikle yatak odanızın perdesinde kullanabilirsiniz.

Yatak odası mor ev dekorasyon örnekleri

mor ev dekorasyon örnekleri 2
mor ev dekorasyon örnekleri 3
mor ev dekorasyon örnekleri 4
mor ev dekorasyon örnekleri 16
mor ev dekorasyon örnekleri 5

Oturma odasında mor dekorasyon önerileri

Genellikle oturma odası takımlarının mor kombinasyonu ile birlikte küçük ayrıntılarda mor renginin kullanılması ile oluşmaktadır.

mor ev dekorasyon örnekleri 6
mor ev dekorasyon örnekleri 7
mor ev dekorasyon örnekleri 8
mor ev dekorasyon örnekleri 9

Mutfak dekorasyonunda Mor renk fikirleri

Mor ev dekorasyon örnekleri için mutfağınızda özellikle küçük ev aletleriniz ve kaplarınız ile harika örneklerde renk ahenkleri yaratabilirsiniz.

mor ev dekorasyon örnekleri 10
Kaynak: instagram
mor ev dekorasyon örnekleri 11

Mor renk Çocuk Odası Takımı Önerileri

Çocuk odalarının renkli olması hem yaratıcılık anlamında hem de çocuğunuzun odasında keyifle vakit geçirmesi için tercih edebilmesi gereken bir uygulamadır. Diğer renklerde dekorasyon fikirleri için ev dekorasyonu kotegorimizi ziyaret edebilirsiniz.

mor ev dekorasyon örnekleri 12
mor ev dekorasyon örnekleri 13

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et