Tüm Saç Renkleri

Mobilyalardan Küf ve Rutubet Kokusu Nasıl Çıkar?

Düzenli temizlenen ve kullanılan mobilyalarda kokuya rastlanmaz. Ancak nem oranı çok yüksek bölgelerde mobilyalar rutubet altında kalabilir. Buna ek olarak uzun süre kapalı kalan odalardaki mobilyalarda da rutubet ve küf kokuları bulunmaktadır. Özellikle uzun süreli tatillere giden aileler, bu tip durumlar ile daha sık karşılaşmaktadır. Bu durum ev hayatımızı olumsuz etkileyebilir.

Eski mobilyalarda daha sık görülen rutubet ve nem kokusunun nasıl giderileceğine dair birkaç tavsiye vereceğiz.

mobilyalar
Kaynak: @ciceksanatcom

Mobilyalardaki Küf ve Rutubet Kokusu Giderme

Öncelikle küf ve rutubet kokusunun bulunduğu odayı temizlik öncesinde havalandırın. Bu tip kokulara maruz kalmamak için mobilya bulunan odaları sık sık havalandırmanız da önerilir. Evinizin bulunduğu bölge çok nemli ise nem giderici kullanmanız da önemlidir.

Küf ve rutubet kokuları, canlı bakteriler nedeni ile oluşur. Bu nedenle evinizin hiçbir odasında yemek veya yemek artığı bırakmayınız. Buradan beslenen bakteriler, mobilya içerisinde kendilerine yaşam alanı bularak ürerler.

Mobilyadaki küf kokusunun giderilmesi için üretilmiş olan özel mobilya dezenfektanları bulunmaktadır. Bu dezenfektanları kullanarak, mobilya içerisinde bakteri kolonilerinin yok olmasını sağlayarak kokusunun önüne geçebilirsiniz.

Rutubet ve küf kokusuna neden olan en büyük etken, nemdir. Bu nedenle ev veya çalışma alanlarınızdaki nemin %50’yi geçmemesine dikkat ediniz. Uzun süreli tatillere gideceğiniz zaman ise bir yakınınıza anahtarınızı vererek, odaların en kötü 2 haftada bir havalandırılmasını sağlayınız.

Rutubetin en yoğun olduğu banyo ve tuvalet gibi alanlar da daima kuru tutulmalıdır. Bu sayede bakterilerin üremesi için uygun ortam yok edilmiş olacaktır.

1 hafta Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et