Tüm Saç Renkleri

İstanbul Real Estate Firmaları Hakkında

Bildiğiniz üzere ülkemizde mütekabiliyet yasası çıktığından beri yabancılara gayrimenkul satışında ciddi bir artış söz konusu. Özellikle belirli bir limit üzerinde yatırım yapan yabancıların vatandaşlığa aday olma hakkı kazanması, yabancıların ülkemize olan yatırım ilgilisini iyice artırmış bulunmaktadır. Yabancılara en çok gayrimenkul satılan 2 şehir Antalya ve İstanbul hakkında size bazı bilgiler sunmak istiyoruz. Bu bilgileri Bureau BB Real Estate firması yöneticisi ile yaptığımız söyleşiye dayanarak sizlere ulaştırıyoruz.

Antalya Real Estate İstatistik ve Durumu

Antalya’da 2019 yılı boyunca, 2018’e göre %13′ artışla 8.951 yabancıya konut satışı yapıldı. Eskiden Avrupa ve Rus vatandaşlarının daha çok ilgi gösterdiği bu şehirde şimdilerde Körfez ülkeleri daha fazla alım gerçekleştiriyor. Antalya real estate hakkında daha fazla bilgiye Bureau BB’nin kendi sitesi üzerinden ulaşmak mümkün.

i̇stanbul real estate firmaları hakkında 1
İstanbul Konut Projeleri

Istanbul Real Estate İstatistik ve Durumu

Istanbul’da 2019 yılı boyunca, 2018’e göre %45 artışla 20.857 yabancıya konut satışı yapıldı. 3. Havalimanının açılması ve vatandaşlık başvuru limitinin $250.000 ‘a çekilmesiyle beraber 2018 yılına göre çok ciddi bir artış söz konusu. Tabi dolar kurunun değişimide bunda etkili. Bu etkiyi 2020 yılında daha stabil bir döviz kuruyla geçmesi durumunda yapılacak olan yabancıya satış rakamları ile ölçme şansımız doğacaktır. Yine aynı şekilde Istanbul real estate hakkında daha fazla bilgiye Bureau BB’nin kendi sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz..

yabancılar için konut satışları
Yabancılar için Konut Satışları

Yabancılara Konut Satmak İsteyen Vatandaşlar ve Firmalar Ne Yapmalı?

Hali hazırda bulunan konut stoğu ve alım gücü sebebiyle ellerindeki gayrimenkulu satmak isteyen firmalar ve vatandaşlar, yabancılarada pazarlama yaparak daha hızlı bir şekilde satış yapmak istemektedirler. Bu durumda Bureau BB gibi yurtdışı yatırımcı portfoyü bulunan firmalarla iletişime geçilerek gerekli bilgiler verilebilir ve gayrimenkulunuz yurtdışına pazarlanabilir.

Bu pazarlama için belli ücretler talep edilebilmektedir çünkü yerel emlağın aksine yabancı müşteriye ulaşmak, ağırlamak ve satış desteği vermek için ciddi bir emek harcanmaktadır. Bu rakam genel olarak evin satış komisyonundan düşülmek üzere $1000-$5000 bandında olmaktadır.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et