Tüm Saç Renkleri

Cane Corsa Beslemek İçin 8 Mükemmel Neden

Cane Corsa oldukça sadık ve güvenilir bir köpek olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizlerde ailenizin ve sizin korunmasını istiyorsanız Cane Corsa tercih edebilirsiniz. Fakat belirtmekte fayda vardır ki; Cane Corsa köpek cinsleri yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Evinizde tek başınıza yaşıyorsanız ve yoğun bir çalışma şekliniz varsa onu üzebilirsiniz. 

cane corsa
Cane Corsa

Uysal Bir Köpek Cinsi İstiyorsanız Cane Corsa Tercih Edebilirsiniz 

İtalyan Mastiff olarak bilinen bu köpek ırkı saldırgan değillerdir. Oldukça uysallardır. Hatta 3 – 4 yaşına kadar yavru karakterini terk etmez. Bu sayede sizlere ya da çevresine zarar verme eğilimi yoktur. Oyun oynamayı çok seven bu köpek oyun sırasında karşıdakine zarar vermez. 

Çocuk Ruhludur

Oldukça sakin ve çocuk ruhludur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 3 – 4 yaşına kadar yavruluk özelliklerini kaybetmez. Oyuncu ve sahibine sadıktır. Oyuncaklarına nadiren zarar verir. Bunu daha çok sizin dikkatinizi ve ilginizi çekmek için yapabilir. 

Eğitilmesi Kolay Bir Cinstir

Kolayca eğitilmesinin en büyük sebebi aşırı akıllı ve çok zeki bir köpek olduğundan dolayıdır. Sahibi ona ne verirse onu hızlıca kavrayacaktır. Komut dışına nadiren çıkabilirler. Komut dışına çıktığı zamanlar ise genellikle oyun oynamak isterler. Verilen hiçbir eğitimde saldırganlık verilememelidir. 

Sizi Takip Eder

Eğitimi sırasında sizin ses tonunuza ve yüz ifadelerinize oldukça çok dikkat ederler. Bu sebepten verilen eğitimlere oldukça dikkat edilmelidir. Çok küçük zamanlarda eğitime başlanması; zeka ilerlemesine katkı sağlar. 

Uyumlu Bir Köpek Cinsidir 

Küçük yaşlarda verilecek eğitim ve yabancılara alıştırma ile ilerde çevresinde nadiren gördüğü kişilere dahi oldukça sevimli ve hoş karşılayacaktır. Ailenize yeni bir fert katılacaksa ona tüm sevgisini verecektir. Kıskançlık duyguları yok denecek kadar azdır. Çocuk, yaşlı, genç her yaştan insanlarla kolaylıkla anlaşabilir. 

Arkadaş Canlısıdır

Farklı cins ve türlerde de köpekleriniz varsa onlarla da çok iyi anlaşacaktır. Enerjisi yüksek ve oyun oynamayı çok seven bir ırk olduğundan diğer hayvanlarla da çok iyi bir şekilde uyum sağlayacaktır. Kedileriniz varsa asla zarar vermeyecektir. Kedileri kovalamayı çok severler; aynı şekilde kedilerde kovalanmaktan çok hoşlanırlar. 

Sadakat Seviyesi En Yüksek Seviyededir 

Bilinen en belirgin karakteristik özelliği sadakatidir. Koşul ve şartlar ne olursa olsun sahibine hep sadık kalacaktır. Bu sayede sizi kolay kolay terk etmeyecek ve küsmeyecektir. Ailesi olarak bildiği kim varsa onların hepsini korur. Tehlike sezdiğinde ise havlayarak tepkisini gösterecektir. 

Saygı Ve Sevgi İlk Kuralıdır

Yavruyken alındığında aile ortamında büyürse ailesine adeta saygı duyar. Aile üyelerine bağlığı oldukça yüksektir ve asla zarar vermeyecektir. Tek kişi tarafından büyütülürse büyüten kişiyi ailesi olarak bilir. Karşılıklı olarak hissettiği bütün duyguları karşı tarafa da aynen iletecektir. Sevildiğini hissederse karşı tarafa sevecen ve oyuncu gözükecektir. 
Cane Corsa ve diğer tüm köpek cinsleri için patibul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

7 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et