Tüm Saç Renkleri

Minoksidil (Minoxidil) Nedir? Kullanıcı Yorumları

Minoksidil (ingilizce adı ile Minoxidil) kalp ve damar sorunu yaşayan ( hipertansiyon ilacı olarak ) hastalarda kullanılan bir ilaçken, hastalarda saç kıllarının çıkması ve kel olan hastalarda saç çıkmasının gözlenmesi ile ( saç sorunları – ve kellik ) bu sektörde kullanılmaya başlanan etkin maddedir.

Geliştirici fitma rogaine ismini verdikleri ilaç ile birlikte saçlarda uygulanmaya başlanıyor ve dht hormonunun etkisiyle tüy haline gelmeye başlayan saçlar eski haline getirilmeye çalışılmaktadır.

minoksidil (minoxidil) nedir? kullanıcı yorumları 1

Etkisi ve Özelliği

Özellikle retinoik asit ile kullanıldığında ön ve şakak bölgelerinde de çok iyi sonuçlar vermektedir. Damar genişletici özelliği bulunan fda onaylı topikal olarak kullanılabilen tek maddedir.

Yan etki olarak;  perikardiyal efüzyon  ‘a neden olduğu bildirilmiştir. ( çeşitli nedenlerle perikard boşluğunda sıvı birikmesi olarak tanımlanır. )

minoksidil (minoxidil) nedir? kullanıcı yorumları 2

Fiyatı

Öncelikle fiyatının 2019 yılı itibarı ile 79 tl olduğunu belirtelim. Ayrıca piyasada minoxil ile minoxidil  adında iki farklı ürün vardır. Sadece marka farklılığı olduğu söyleniyor.

Kalıcı Etkisi Yok

Aslında en önemli özelliğinin ( Negatif bir durum ) kalıcı olmadığını söylememiz gerekmete. Yani ürünü bıraktığınız anca saçlarınız tekrar dökülmeye başlayacaktır.

minoksidil (minoxidil) nedir? kullanıcı yorumları 3

Kullanıcı Yorumları

iktidarsızlık gibi bir yan etkisi olan minoxidideğil propecia‘dır.

https://eksisozluk.com/entry/11718986

patentinin süresi bittiği için rogain, regain gibi markalar dışında da bulunabilen losyondur. yurtdışında minoxidil olarak eczacılardan istenerek iletişim hızlandırılabilir. fda tarafından saç çıkarma özelliği kabul edilen iki ilaçtan biridir.

https://eksisozluk.com/entry/14362688

Minoxil piyasa adıyla ülkemizde de artık bulunan androjenik saç dökülmesinde piyasadaki diğer tüm saç ürünlerinin aksine tibbi etkisi kanıtlanmiş iki ilaçtan biridir. diğer ilaç ise finasterid etken maddeli propeciadır. propecianın aksine lokal olarak uygulandığından minimal yan etkileri vardır. pratikte iki ilaç birlikte kullanıldığında en etkili sonuçlar elde edilir ama tek başına minoxil ile de olumlu sonuçlar mümkündür. kadınlar için %2 lik, erkekler için ise %5 lik olmak üzere iki ayrı formu bulunmaktadır.

https://eksisozluk.com/entry/15762779

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et