Tüm Saç Renkleri

Erkekler için Sıra dışı 5 Numara Saç Kesimleri

5 numara saç kesimi kısa saçları tercih eden erkekler için tarz açısından en farklı ve güzel sonuçları alabileceğiniz uygulamadır. Aşağıda sizler için farklı tarzlarda derlediğim ve tamamı aynı numarada olan saç stillerinden oluşmaktadır. Evde rahatlıkla traş makinası ile sizin de yapabileceğiniz bu modellerin uzunluk ve aparat numaralarını da bu konuda sizlere aktarmaya çalışacağım.

Evde 5 Numara Saç Kesimi için

Saç traş makinanın en kalın aparatı ile yani 4 numaralı aparat ( 12 mm ) ile saçlarını kestiğinizde istediğiniz saç kesimine rahatlıkla ulaşacaksınız. ancak saç tarzı yarata bilmek için daha fazla şey yapmanız gerekmektedir. Özellikle evde size yardımcı olacak birisini ensenizi en ince uçlu aparat ile ( 3 mm ) alması ve sonra da tercihe göre ( 6 mm ) ve ( 9 mm ) uzunluktaki aparatlar ile kısa saç boyundan uzun saç boyuna ilerleyecek şekilde saçlarınızı kesmesi gerekmektedir.

Erkeklere Neden Kısa Saç Yakışır

Aslında erkeklere kısa saç – kadınlara uzun saç yakışır görüşü yanlış bir görüştür çünkü kısa saç kadınlara da çok yakışır ancak daha maskülen ( Erkeksi ) bir hava yaratır. Ancak kısa saçların erkeklerin yüzlerini daha çok ön plana çıkardığı, daha bebeksi bir ifadeye büründürdüğü de doğrudur. Özellikle numaralı saç kesimi dediğimiz kısa saçlar erkekleri daha maskülen göstermesinin yanında ifadelerini ortaya çıkarması yönünden de artı değer katar.

erkekler için sıra dışı 5 numara saç kesimleri 2
erkekler için sıra dışı 5 numara saç kesimleri 3

5 Numara Saç Kesimi Kimlere Yakışır

Özellikle kirli sakal bırakan erkekler için yan tarafları 2 Numara’dan artan uzunluk ile üstleri 5 numaraya kadar uzun kesilmiş saç kesimlerinin saç tıraşında en çok kullanılan stillerin başında olduğu söylenebilir.

Bu kısa saç kesimi özellikle küçük çeneli uzun yüzlü veya elmas, üçgen yüz şekline sahip olan erkeklere çok daha fazla yakışmaktadır.

Yüz şekilleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye ilgili konumuzdan ulaşabilirsiniz.

erkekler için sıra dışı 5 numara saç kesimleri 4

Kısa Saçlarda Çerçeve Kesimi

2020 yılında erkeklerde trend haline gelmeye başlayan bu saç kesiminde sakal ve saçlar bir uyum içinde bırakılmakta önler 5 numara olmak üzere yanların giderek kısaldığı ve ense tarafına kadar sıfıra gidildiği görülmektedir.

erkekler için sıra dışı 5 numara saç kesimleri 5
erkekler için sıra dışı 5 numara saç kesimleri 6
erkekler için sıra dışı 5 numara saç kesimleri 7

5 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et