Tüm Saç Renkleri

Leke Giderici Krem Karışımı

Aşağıda anlatılan karışım ciltteki lekelerin giderilmesinde , yok edilmesinde önemli etkileri olan bir karışımdır. Ancak bu karışımı kullanmadan önce mutlaka cilt uzmanı doktorunuza gidip öncelikle doktorunuzun tedavi önerisine baş vurun.

Dermatoloğa gitmeden kafanıza göre ilaç ya da her hangi bir krem kullanmak sakıncalıdır.

Karışımda kullanılan kremler:

Aslında bu karışımda kullanılan tüm kremleri tek tek faydalarını, nasıl kullanılması gerektiğini, dikkat etmeniz gereken hususları konularında anlatmıştık. Ayrıntılı bilgi için ilgili kremlerin konularına bakabilirsiniz.

Expigment
Hipokort
Acnelyse

leke giderici krem karışımı 1

Ayrıca sadece Expigment ve Hipokort‘un kullanıldığı diğer bir karışımı burada bulabilrsiniz.

Karışımın içeriği; hidrokinon ile depigmentasyon amacıyla kullanılır. Deride renk koyulaşması yani hiperpigmentasyon olan bölgenin geçici olarak renginin açılmasını sağlar. Etkisinin görülebilmesi için haftalarca düzenli şekilde kullanılmasi gerekir (min 8 hafta) eğer güneşten koruyucu bir ajanla birlikte kullanilmazsa tedavi bitiminden 5 -6 ay sonra etkisi ne yazık ki geçersiz hale geliyor. İşlev olarak melanositlerdeki pigment sentezi kısmına etki ederek melaninin yapımını inhibe ediyor. Hafif bir yanma hissi yapabilir .

Hipokort kortizon içerir. Hidrokortizon hem mineralkortikoid hem de glukortikoid aktivite gösterir. Kullanım alanı çok geniş olmakla birlikte cildin verdiği tepkiyi baskılar. Ve formulasyondaki acnelyse ve expigmentin cilt ile geçimliliğini arttırır.

Acnelyse retinoikasit içerir. Diğer adı tretinoin. Yani a vitaminin doğal türevi. Burada çok iyi bilinmesi gereken derimizin stratum corneumunu inceltir. Dikkatli ve bilinçli kullanılması lazım zira bariyerin tabaka sayısını 14den 5 e düşürür. ( emilim ve benzeri olayların gercekleştiği yerde derimizin bariyeri)

Acnelyse hakkında doğru bilinen ancak yanlış olan şey akneye sebep olan propionibacterium acnes üzerine ve sebum oluşumu üzerine hiç bir etkisi yoktur . Akne tedavisi sonrası akne izlerinde , güneş lekesi vb cildi soyma aşamasında kullanılır.

leke giderici krem karışımı 2

Çok Önemli: Bu karışımı kesinlikle yaz aylarında yapmayınız, kış aylarında uyugulayınız. Karışımı gece yüzünüze sürünüz. sabahları cildinizi mutlaka iyice yıkayınız. Sadece lekeli alanlara çok çok az miktarlarda sürüyoruz.

Karışım Nasıl Hazırlanır ve Uygulanır

Bu karışımda kremler birebir oranında. Her gece renk koyuluğu olan yerlere sürüyoruz. Sabahları cildimizi temizleyip muhakkak güneş kremi sürüyoruz.

Fotoğraf ve Karışım İçeriği Kaynak: @eczacininblogu

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et