Tüm Saç Renkleri

Küllü Saç Renkleri Nasıl Elde Edilir?

Güncelleme: 11.04. 2019

Küllü saç renkleri evde saç boyaması yaparken kolaylıkla yapabileceğiniz bir saç rengidir.Küllü saç rengi nedir? Küllü saç aslında saç renginin ana saç rengine karışmış yoğun haline verilen addır. Örneğin kumral saç rengine sahip olanlarda kahverengi ve koyu sarının içinde doğal olarak küllü tonlarda bulunur. Sarı saç renginde ise saç boyaları ile küllü bir saç rengi elde etmek oldukça kolaydır.

Küllü saç Renkleri isimleri ve boya markaları nelerdir?

Küllü saç boyaları genellikle sarı ton üzerinde kullanılır. Ancak kahverengi kumral ve platin renkleri de almaktadır.

Davines Mask Color Saç Boyası
Voila Saç Boyası
Garnier Saç Boyaları
Loreal Saç Boyaları
Palette Saç Boyaları
Syoss Saç Boyaları
Wella Koleston Saç Boyaları

Küllü saç boya numaralar: 5.1 Küllü kahverengi, 6.1 Küllü Açık Kahverengi, 7.1 Küllü koyu sarı, 8.1 Küllü sarı, 9.1 küllü açık sarı .

Not: Bazı saç boyaları örneğin İgoranın 0-22 , İgora Royal’ın 9.5-1  gibi sarı ve açılmış saçlardaki turunculuğu almak için kullanılır.

Küllü Saç rengini Evde Saç Boyayarak Elde Etme Uygulaması

Küllü sarı,küllü kumral ve bu renklerin tonları olarak değişiyor.Saçlarınızı evde küllü bir tona dönüştürmek istiyorsanız uygulamanız gerekenler;

Eğer saçlarınız siyahsa; saçlarınız siyahsa evde boyama ile saç renginizi en fazla küllü kumrala dönüştürebilirsiniz. Bunun için ise küllü açık sarı (en açık küllü sarı) ile 1 ay arayla 2 ya da 3 kez boyamalısınız.Saçlarınız siyah olduğundan bu rengi elde etmeniz zaman alabilir ve saçlarınız yıpranabilir.

Saçlarınız kumral veya kahverengi ise yine en açık küllü sarı ile saçlarınızı boyayabilirsiniz.Küllü kumraldan küllü sarıya kadar bir kaç boyamada istenen sonuca ulaşabilirsiniz..

Saçlarınız açık renklerde ise ve siz küllü kumral saç rengi istiyorsanız küllü kumral saç boyası ile saçlarınızı boyamalısınız küllü sarı için ise yine en açık küllü sarı saç boyası sizin için idealdir.

NOT:  Boyayı hazırladıktan sonra 2-3 kaşık su ve çok az saç kremini boyaya karıştırırsanız saçlarınızda asla turunculuk oluşmaz.

Küllü Sarı Saç Rekleri Örnekleri

Küllü sarı saç renkleri doğal olarak sarı saç rengi olan kadınların 20’li yaşlardan sonra doğal saç rengi olur genellikle aşağıda gördüğünüz koyu sarı olarak da geçen çok güzel, doğal bir küllü sarı saç rengi.

Açık Küllü Sarı / Çoğu zaman koyu sarı olarak da geçiyor. Altın dore ışıltıları görebilirsiniz.

Koyu Küllü sarı tonlarında güzel bir renk. Bu saç rengi açık kumral rengi olarak da tanımlanmakta ve doğal saç rengi sarı olan kadınların sonraki yaşlarında doğal olan saç renkleri bu tonlara gelebilmekte.

Röfle şeklinde yapılmış dipleri küllü kahverengi ve saç uçları açık sarı tonlarında bir saç geçişi rengi.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

265 yorum

Popüler Yorumlar

Merhabalar; Evet açıcı kullanmadan elde edemezsin.

Yoruma git

Fatma hanım merhaba küllü sarı için evet saçlarınızı açmanız gerekmekte. Bunun için de en azından 40 vol ve blonder ile açıp çiğ bir sarı elde etmeniz gerekiyor. Ayrıntılı bilgiye konumuzda ulaşabilirsiniz. https://www.bakimlikadin.net/2020/03/22/siyah-sac-rengi-nasil-acilir/

Yoruma git

Tüm Yorumlar

merhabalar benım de saçım koyu kahve rengi küllü sarı yapmak istiyorum, bunun için önce açmama gerekiyor galiba açınca hangi renk olur saçlarım sizce ? her koyu kahverengi saç açıldıgında turuncu mu olmak zorunda yok bu hatalı bir açma işlemidir mi? açtıktan sonra külli sarı boyanın tutması için açma işlemini nasıl yapmam gerekiyor

Cevapla

Fatma hanım merhaba küllü sarı için evet saçlarınızı açmanız gerekmekte. Bunun için de en azından 40 vol ve blonder ile açıp çiğ bir sarı elde etmeniz gerekiyor. Ayrıntılı bilgiye konumuzda ulaşabilirsiniz. https://www.bakimlikadin.net/2020/03/22/siyah-sac-rengi-nasil-acilir/

Cevapla

merhaba benim saçlarım kahverengi ve küllü koyu sarı yapmak istiyorum açıcı gerekirmi yoksa lorealin küllü koyu sarısını alıp sürebilirmiyim?

Cevapla

Merhabalar; Evet açıcı kullanmadan elde edemezsin.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et