Tüm Saç Renkleri

Kimyon Çayının Faydaları ve Tarifi

Kimyonun yüksek besin değeri olmasından dolayı, çeşitli hastalıkları tedavi etmek amacıyla Ortadağı da kullanılmaktadır. Demir bakımından oldukça zengin bir baharat türü olan Kimyon, kalp sağlığından anemiye kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Kimyon sindirim sistemini dengelediğinden dolayı ve kan şekeri seviyesinin dengelenmesine yardımcı olmasından dolayı sıklıkla kullanılmaktadır.

Kimyon çayı ise; soğuk algınlığından sinüzit gibi birçok üst solunum yollarını etkileyen rahatsızlıkları hafifltemek amacıyla kullanılmaktadır.

Kimyon çayının faydaları:

 1. Balgam söktürücü özelliği bulunmaktadır
 2. Tüm üst solunum hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 3. Karın ağrısına çok iyi gelmektedir.
 4. İdrar yolu enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılmaktadır.
 5. Demir eksikliği sonucunda ortaya çıkan anemide kullanılır.
 6. Uykusuzluğa son derece iyi gelmektedir. Yatmadan önce bir bardak kimyon çayı içmeniz durumunda uyku sorununuz ortadan kalkacaktır.
 7. Böbrek ve ya karaciğeri temizlediği bilinmektedir.
 8. Astım tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.
 9. Kandaki şekeri dengelemesi ile bilinmektedir.
 10. Sindirime yardımcı olmaktadır.
 11. Demir mineralleri bakımından son derece zengin bir çay olmaktadır.

Kimyon çayı nasıl yapılır?

Kimyon çayını mutlaka ezilmemiş olan kimyon tohumlarından yapmanız gerekmektedir. Bir litrelik Kaynar suya 1.5 yemek kaşığı kimyon ekledikten sonra ateşte kaynatılması gerekmektedir. Demlendikten sonra içebilirsiniz. Tadını tatlandırmak için organik bal kullanabilirsiniz.

Suyun rengi sarı olduğu zaman kimyon çayınız içilmeye hazırdır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et