Tüm Saç Renkleri

Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır ?

Kestane rengi saçlar, kızıl renginin cesurluğu ve sıcaklığıyla, kahverenginin doğal tonlarının bir araya gelmesinden oluşur. Kızıl ve kahverenginin zengin karışımı, hafif yapıda görüntü sağlayarak saçlara doğal bir gölgelendirme sağlar.

Çikolata renginin hafif yapısı ile birleşen kestane saç rengi, özellikle düz yapıda olan saçlara doğal bir boyut kazandırarak, saçları şekillendirmeyi kolaylaştırır. Kestane rengi, doğal görünümde gölgeli saçlar isteyen kişilerin vazgeçilmezi.

kestane saç
Kaynak: @mujerkuafor

Kestane Saç Tonu Nasıl Seçilir?

Kestane saç rengi aslında her kişiye yakışacak bir tona sahiptir. Sadece kendinize yakışacak tonu bulmanız gerek. Kestane saç tonu seçimi yaparken cilt alt tonunu doğru bilmek yeterli olacaktır.

Ton seçimi yaparken şunlara dikkat etmeliyiz;

  • Cilt alt tonu soğuk renk ise saç tonunuzda tam tersi sıcak olanını tercih etmelisiniz. Kestane saç renginin sıcak tonları kırmızımsı kahveler yüzünüzün daha genç ve canlı gözükmesini sağlar.
  • Cilt alt tonu sıcak renge sahip ise saç tonu seçimi yaparken tamamen soğuk tonları seçmelisiniz. Bunun için ise özellikle doğal görünümde olan, parlak görünüme sahip saf kestane tonları yüzünüze canlılık kazandırır.

Aslında tam olarak saç rengi seçimi yaparken cilt alt tonunuza zıt olan renkleri seçmek her zaman en doğru karardır.

Kestane rengi saçlar her zaman diğer saç tonlarına göre daha az bakım isteyen renklerdir. Üzerine yapılan bir kaç ton hafif gölgelendirme ya da ombreler ile çok daha az işlemle canlı saçlara sahip olmayı sağlar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et