implant
Tüm Saç Renkleri

İgora Royal Mix 0.22 Turuncu Azaltıcı Saç Boyası

Saçlarınızı açarken pek çok bayan ev uygulamalarında hatta kuaförler profesyonel uygulamalarda da rastlanılan bir durum. Saçlarınızı boya ile açarken yada boyarken de bu durum ile karşılaşmanız mümkün. Bunu önlemek için İgora Royal Mix‘in 0-22 Numaralı nötralize edici bir boya. Yani Saçlarınızda oluşabilecek turuncu tonların etkisini azaltmak için bu boyayı kullanabilirsiniz. (Aslında koyu mavi bir boyadır)

Son Güncelleme: 13.04.2019

Uygulama: Boyanın uygulaması ise saç boyasına karıştırarak ekliyoruz. Bunun oranı saç boyası olarak iki tüp kullanacak iseniz yeterli miktar  0.22 aynı miktarda da (60 ml boya için) %3’lük oksidan katılmalıdır.  Bu sayede saçlardaki turunculaşmayı önlemeniz mümkün.

implant

Kimler kullanmalı: Saçları Koyu’dan açığa gidenler

turuncu-azaltici-igora-022

Kimler kullanmamalı: Saçları açık ton olanlar ( sarı tonlar) Sarı saçlı bayanlar bu rengi uygularsa saçları yem yeşil olur. 

Profesyonel Kuaförlerin tercih ettiği uygulamalarda.

Saç dipleri formül: 5-12 + E-1 + 0-22 + 0-33 + 7-volume developer + b3 Kaynak

Eğer bu saç boyasındaki mavi ton sizi korkuttuysa bir başka igora Royal saç boyası olan 9.5-1 ( Pastel Küllü Açık sarı) saç boyasını da kullanabilirsiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

52 yorum

Popüler Yorumlar

Cok tesekkür ederim fakat sac rengim koyu kahve üzerinde ısıltılara 7.1 ile cila yaparsam dip rengimle uyumlu olur mu sizce? Yoksa 5. 1 ile mi cila yapmam gerekiyor 🙄

Yoruma git
Selinay T  -  5 June 2020 / 12:53

Merhabalar. Küllü renk sarı bazlı bir renkse Palette Deluxe 9.1 Küllü Sarı rengiyle, kumral tonlarda ise Green Theraphy 7.1 Küllü Kumral ve 8.1 Açık Küllü Kumral rengiyle cila yapabilirsiniz. Kumral renklerden, saç renginize uygun bir karışım hazırlayabilirsiniz. Sarı ile kumralı karıştırmanızı tavsiye etmem. Alt tonları sebebiyle karmaşık renkler ortaya çıkabilir. Saç cilasını uygulamak için https://www.bakimlikadin.net/sac-cilasi-nedir-nasil-uygulanir/#Sac_Cilasi_uyugulamasi_Nedir yazımızda paylaştığımız adımları uygulayabilirsiniz.

Yoruma git

Merhabalar bununla da yapabilirsiniz. ^%25 boya %75 40 vol oksidan 30 dk bekletmeniz yeterli. BUraya bakabilirsiniz.
https://www.bakimlikadin.net/2019/08/03/sac-cilasi-nedir-nasil-uygulanir/

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Merhaba acaba igora royal 0.22 pigmentasyon yani cila şeklinde saca uygulanabilir mi ? Yani az bir şey boya ve bir miktar su ile sorunlu bolgeye 5 10 dk tutsam çiğ görüntüyü alır mı?

Cevapla

Ebru merhaba evet bu şekilde cila yaparsınız. Çiğ görüntüyü alacaktır.

Cevapla

0.22 ve su ile hazirladigimiz cikayi turunculuk almasi icin 6.1 acik kahve sacta ne kadar tutmak gerekir (6.1 olmasina rahmen turuncu isilti bir hayli fazla cunku)

Cevapla

Seydau Hanım Merhabalar; 30 dk tutmanız yeterli Cila yaparken Igora Royal Highlifts 12-2 Özel Açıcı Küllü saç boyası’nı kullanırsanız daha güzel sonuç alabilirsiniz.

Cevapla

Cila gibi uygulanabilir mi? Uygulanırsa nasıl renk çıkar 🤔

Cevapla

cila gibi uygulanabilir evet platin beyaz bir renkte kristal platin rengi elde edersiniz.
Saç cilası nedir? Nasıl uygulanır? Buradan bakabilirsiniz.
https://www.bakimlikadin.net/2019/08/03/sac-cilasi-nedir-nasil-uygulanir/

Cevapla

Merhaba ben rofle yaptırdım ama turunculuk var. İgora yi tek başına cila haline getirip kullanabilirmiyim ise yararmi

Cevapla

Selamlar evt yarar kullanabilirsiniz.

Cevapla

Merhaba ben igora 0.22 kullandigim halde saclarimdaki turunculuk gitmiyor sizce sebebi ne olabilir..?

Cevapla

saçlarınız kızıl renk olabilir. Bu durumda saçınızı boyamanız gerekebilir. Şu konuyu da okuyunuz lütfen.
https://www.bakimlikadin.net/2015/11/02/igora-9-5-1-ile-acilmis-sari-saclardaki-turunculugu-almak/

Cevapla

Merhabalar. Igora 10.21 ile 0.22 karıştırılabilir mi acaba. Saçımı boyadım tek renk sadece turuncu 🙂 belki bir işe yarar ama tabi önce danışmak gerekli. Şimdiden teşekkürler.

Cevapla

Çiçek Hanım merhabalar saçlarınızı açtınız mı oksidan ne kullandınız. İgora boyalarını karıştırabilirsin evet. Ama turuncu olduysa ve daha açık sarı bir renk elde etmek istiyorsa açmadan elde edemezsin.

Cevapla

Merhaba saçlarımı 1 yılda sadece boya yaparak rengini açtım. Şuan platin ama saç dibimde turunculuğu yok edemedim. Palette 9-1 kullandım palette boyalarda turunculaştırma gibi bir etken var saçım gri tonu yapmak istiyorum ama diplerdeki kızıllığı ıgora 0.22 ile hangi boyayla kullanabilirim

Cevapla

Yasemin hanım merhaba Ne yaparsanız yapın saçlarınızı turuncudan açıcı kullanmadan kurtulamazsınız çünkü boyaların içindeki oksidanların volümleri en fazla 30 olabilir. Platin yapmak için ise 40 vol kullanmanız gerekebilir ki bu da ciddi bir iştir. Kuaföre gitmenizi öneririm. Ancak Platin saç boyasındaki saç diplerini açma konusunu ve videosunu izleyebilirsiniz.

https://www.bakimlikadin.net/2019/05/21/video-platin-sari-dip-boyasi-uygulamasi/

Cevapla

Merhaba, ben şunu belirtmek isterim saçımı platin sarı yaptım sadece boya ile her ay düzenli olarak saçımın üst kısmında diplerinde turunculuk var. Kuaförde saçı yaktıklarına şahit oldum be birdaha gitmemeye karar verdim. Hangi boya ile saçımın dibindeki az kalan turunculuğu alabilirim

Cevapla

Yasemin hanım hanım belirtmeye çalıştığım gibi o kalan az turunculuğu alamazsınız boya ile. Boyanın içinde zaten peroksit vardır oksidan dediğimiz onlarında volümleri var. 10 kere boyasanız zaten açıcı kadar zarar vermiş olursunuz ayrıca 10 kere de boyasanız o turunculuğu alamazsınız. İlla boya istiyorsanız İgora Silver White var saçınızı gümüş gri tonlara getiren ama o da almaz. Açılmış saçlar içindir bu saç boyaları.

Cevapla

Merhaba saçıma 3 ay önce ombre yaptırdım ve sonuçtan memnun kalmadım saçımdaki sarılıklar daha çok olsun ve daha yukarlardan başlasın istiyorum bunun için saçlarımı önce krepe atarak açıcam ve sonra sadece açtığım yerleri boyayacağım 2 kutu boyanın içine ne kadar ıgora 0.22den katmalıyım ve sizde saçıma krepe attıktan sonra bütün saçımı boyamam mı yoksa sadece krepe attığım yerleri boyamam mı daha güzel bir sonuç elde etmemi sağlar?

Cevapla

Merhaba efsanevi kahve denilen doğal tonlarda düz boyalı saçıma açıcı ve balyaj uygulandı sonuç küllüydü ancak zamanla yani beş altı yıkamada rengi çiğleşti sapsarı yer yer turuncu renkler çıktı bu boyayı sulandırarak uygulasam küllü olurmu diplere değdirmemeli miyim diplerim koyu kumral tşkler

Cevapla

Merhabalar Vildan hanım, Cila Turunculuğu bir nebze alır, Aşapıdaki konuda nasıl yapılacağını anlattım.
https://www.bakimlikadin.net/2019/08/03/sac-cilasi-nedir-nasil-uygulanir/

Cevapla

111 garnier0.22 turunculugu azaltırmı

Cevapla

Hangi boya anlamadım? 111 nedir?

Cevapla

Saclarimi sac acici ile actim turuculari olan koyu bir sari oldu. Ustune yarim 9.1 ve yarim 8.1 boyayi karistirdim icinede igora 0.22 koydum saclarim cok turunculuklu diye bolca koydum ve yanlis yaptigimin cok sonra farkina vardim 15 dk gecti hemen aynaya bakmam lazim cila olarak yapicaktim yanlis yaptim dedim bi baktimki saclarimin dibi bildiğiniz gri ve mavi. Bunu nasil akitabilirim igrenc oldu birde cila tarifini verirmisiniz

Cevapla

Selamlar Nur yapa yapa daha çok ustalaşacaksın emin ol. Doğru yoldasın merak etme 🙂 Ancak saçlarını açarken çok sık boyuyorsan olaplex no 5 gibi saç kremleri ile saçını güçlendirmeyi unutma.
https://www.bakimlikadin.net/2019/07/12/olaplex-no-5-bond-maintenance-sac-kremi-yanan-kopan-zayif-saclarinizi-guclendirin/

Saç cilası yöntemi. Bu arada hemen paniğe kapılma 0.22’den geliyor o mavilik evet baya fazla koymuşsun sanırım. 3-4 yıkamadan sonra daha güzel olacak saçların lütfen haftaya saçların nasıl oldu ilet bize. Merak ediyoruz. Sevgiler.

https://www.bakimlikadin.net/2019/08/03/sac-cilasi-nedir-nasil-uygulanir/

Cevapla

Saç açıcı spreyle (extrait dora) saçımı açtım parlayan turuncuya yakın bir renk oluştu. Bununla nasıl cila yapabbilir miyim saçım da boya yok.

Cevapla
Evrim Aydin  -  25 Eylül 2019 / 11:24

Merhaba bu tarz saç açıcı spreyler belli bir numaraya kadar saçı açabiliyor. Karamel yapabilirsiniz saçınızı en fazla. Bunun haricinde cila uygulaması için şu konuya bakmalısınız.
https://www.bakimlikadin.net/2019/08/03/sac-cilasi-nedir-nasil-uygulanir/

Cevapla

Merhaba 4 numara olan saçlarımı önce 12.2 ile kırıp üstüne 9.1 boyadılar ama gözüme çok turuncu geliyor diplerini biraz daha koyu küllü yapmak için ne yapmam lazım 🤗

Cevapla
Güzellik Deniz'de  -  18 Aralık 2019 / 20:24

Merhabalar, koyu renk saçlarda açmadan direk açık tonlar uygularsanız mutlaka turunculaşmalar olacaktır. İlk etapta saç turuncuya kadar açılır ilerisi malesef mümkün değildir. Bu yüzden sadece diplere küllü kumral uygulamak yerine saçın dore tonlarına kadar açılıp, sonra küllüye boyanması gerekir. Küllü saç elde etmeyle ilgili konumuz mevcuttur okuyabilirsiniz.Küllü Kumral Saç Rengi Tonları – Boyaları ve Evde Boyama Rehberi

Cevapla
Bengisu  -  13 Ocak 2020 / 20:52

Merhaba, saç açıcı içine igora 022 eklenebilir mi? Yoksa sadece saç boyası ile mi karıştırılabilir?

Cevapla
Güzellik Deniz'de  -  14 Ocak 2020 / 22:17

Merhabalar, 0.22 turuncu azaltmada kullanılan bir renktir. Genelde boyanın içinde kullanılır, açıcıya ilave edilmesi hiçbir işe yaramayacaktır. Küllü saç elde ederken oluşan kızıllıkların önüne geçmek için kullanılır.

Cevapla

Merhabalar saçımı boyamak istiyorum saç rengim küllü kumral ama ben açık küllü sarıya yakın yapmak istiyorum boyamı nasıl seçebilirim önerileriniz nelerdir %6 lık oksidan kullanmam uygun mudur ? tüp boya mı almalıyım yardımcı olabilirseniz sevinirim bir de turunculaşmaması 0,22 lik ten alacağım çok az koysam saçım açık renk yeşil olmaz sanırım değil mi ?

Cevapla

Merhabalar şanslısınız çünkü saç renginiz güzel bir tonda. Gelelim sorularınıza;
saçlarınız boyalı ise %6 oksidan kullanabilirsiniz. https://www.bakimlikadin.net/2019/07/27/sivi-peroksit-oksidan-nedir-ne-ise-yarar/
Saçlarınızı hangi boyalar ile boyacağınızı ( Küllü sarı için ) burada anllatık https://www.bakimlikadin.net/2020/03/20/kullu-balkopugu-sac-rengi/
Son olarak saçlarınıza saç boyama işleminden sonra cila yaparsanız istediğiniz güzel saç rengini elde edersiniz.
https://www.bakimlikadin.net/2019/08/03/sac-cilasi-nedir-nasil-uygulanir/

Cevapla
Gülşen  -  29 Nisan 2020 / 14:38

Merhaba saçımı palette 7 tona kadar açan açıcıyla açtım. Dipler turuncu uçlar sarı oldu. Palettenin 10-1 açık küllü sarı boyasıyla boyamayı düşünüyorum boyanın içine igora 0-22 turuncu azaltıcı koysam işe yararmı. Bide nekadar koymalıyım bir kutu boyaya.

Cevapla

Gülşen hanım merhaba bu saç açma işleminden el edeceğiniz sonuçlar saçlarınızı sarı yapamazsınız. En fazla karamel tonlarını elde edersiniz. 0.22’de işe yaramayacaktır maalesef. Küllü karamel bir saç rengini olur.

Cevapla

merhaba saçım orjinal koyu kumraldı saçımı 8.1’e boyadım ancak turuncu oldu. igora 0.22 boyaya sahibim bununla cila yapabilirmiyim?

Cevapla

Merhabalar bununla da yapabilirsiniz. ^%25 boya %75 40 vol oksidan 30 dk bekletmeniz yeterli. BUraya bakabilirsiniz.
https://www.bakimlikadin.net/2019/08/03/sac-cilasi-nedir-nasil-uygulanir/

Cevapla

Merhabalar, sacıma yarım tüp 7.1 ve bi bezelye tanesi kadar 0.22 kattım birde bi çay bardağı çeşme suyunu karıştırıp cila yaptım fakat bi sonuc alamadım acaba başka hiç bi boya karıştırmadan sadece 0.22 ile cila yapsam olur mu? Yeşillenme olur diye korkuyorum nasıl sonuc alırım 🙏🏻🙏🏻

Cevapla

Merhaba saçlarım normalde açık renktir ama şuan kahve köpüğü renginde. Ve gittikçe uçları yine sarıya dönüyor. Palettenin açıcısı ile açıp üstüne 10.1 açık küllü sarı yapsam içine de 0.22 igora koysam saçımda herhangi bir turuncu veya yeşillik olur mu?

Cevapla

Merhabalar; kaç vol oksidan kullandığınıza da bağlı. Bu yöntemle açtığınızda saçlarınızda turunculaşma olacağını düşünüyorum. En azından 3 yıkama sonra. Sevgiler.

Cevapla

Merhabalar ben dipleri kumral olan saçımı aciciyla açtım güzel açtı ama turuncu oldu tabi. Bugün neva color 9.1 çok açık küllü kumral la igora 0.22 karıştırarak dipleri boyayacagim oksidanimda 30 volumluk turunculugu almada işe yarar mı ?

Cevapla

Özge hanım merhaba, 30 vol yeterli olur evet. Sonrasında cila yaparsanız tamamen tutunulukları azaltmış olursunuz. Sevgiler.

Cevapla

Merhaba kendi diplerim koyu kahve ucları gittikçe açılan küllü bi renk aralarda da röfleler var fakat yıkadıkca sacım sarıya döndü ben o küllü rengi elde etmek istiyorum sanırım kuafördede cilayla o renk yapıldı bana uygun bi cila tarifi verebilir misiniz?

Cevapla
Selinay T  -  5 Haziran 2020 / 12:53

Merhabalar. Küllü renk sarı bazlı bir renkse Palette Deluxe 9.1 Küllü Sarı rengiyle, kumral tonlarda ise Green Theraphy 7.1 Küllü Kumral ve 8.1 Açık Küllü Kumral rengiyle cila yapabilirsiniz. Kumral renklerden, saç renginize uygun bir karışım hazırlayabilirsiniz. Sarı ile kumralı karıştırmanızı tavsiye etmem. Alt tonları sebebiyle karmaşık renkler ortaya çıkabilir. Saç cilasını uygulamak için https://www.bakimlikadin.net/sac-cilasi-nedir-nasil-uygulanir/#Sac_Cilasi_uyugulamasi_Nedir yazımızda paylaştığımız adımları uygulayabilirsiniz.

Cevapla

Cok tesekkür ederim fakat sac rengim koyu kahve üzerinde ısıltılara 7.1 ile cila yaparsam dip rengimle uyumlu olur mu sizce? Yoksa 5. 1 ile mi cila yapmam gerekiyor 🙄

Cevapla
Selinay T  -  5 Haziran 2020 / 18:46

Merhaba. Kahve tonuyla cila yapmanız halinde, saçınız kahverengi olacaktır. Sadece röfleleri cilalamak istiyorsanız, genel olarak saçınızda bulunan renkten iki ton açık bir renk tercih edebilirsiniz. Eğer saçlarınız 3.0 tonu koyu kahve ise 5.1, 6.1, 7.1 gibi boya tonlarından herhangi birini tercih edebilirsiniz. Diple uyumlu görünen ışıltıların en önemli noktası, dip rengine uygun yansımalar bulundurması. Örneğin küllü kumral rengiyle saçınızda geçiş sağlayabilecekken sıcak çikolata gibi kızıl yansımalı bir renkle geçişi yakalayamayabilirsiniz. İçinde bakır ve kızıl yansımalar olmayan tüm küllü renkleri, zevkinize göre tercih edebilirsiniz. Tıpkı saçların güneşte açılması gibi düşünebilirsiniz. Kızıl tonlar bulunan saçlar, uca doğru kızıllaşarak açılır. Daha soğuk ve küllü saçlar ise sarı ve kumral tonlarında açılır. Genelde diplerin rengi açılmaz fakat bu görüntü saçta uyumsuzluk da yaratmaz.

Cevapla

Cok tesekkur ederim 💋❤️

Son bi soru instagram hesabınızdan fotograf attım sizden tam teyit almak için ilk kez kendim işlem yapıcam o yüzden korkuyorum açıklası ordan cevap verebiliyormusunuz 🙏🏻🙏🏻

instagram hesabınızdan fotograf attım sizden tam teyit almak için ilk kez kendim işlem yapıcam o yüzden korkuyorum açıklası ordan cevap verebiliyormusunuz 🙏🏻🙏🏻

Cevapla

Merhaba bir fotoğraf göremedik maalesef.

Cevapla

Merhabalar, verdiginiz cila tarifini yaptım 7.1 ile fakat hiç bi değişim olmadı saclarım da 😔instagram hesabınızdan fotograf attım demiştim ama yanlış hesaba attım sanırım hesabınızı verebilir misiniz 😔😔😔

Cevapla

Merhaba tabii ki; Cila için 7.1 değil özel boyalar var saç rengine göre o numaraları vermiş olmalıyız. instagram adresimiz @bakimlikadinnet

Cevapla

Cevap verdiginiz için cok tesekkur ederim 🙏🏻🙏🏻💐Dogru hesaba mesaj atmışım öyleyse dmnizi kontrol edebilir isiniz? Yada burdan tekrar sorayım sac rengim koyu kahve uçlara dogru acılıyor aralarda balyajlar var sarı oldu cila akınca cilayı ne tür özel boyayla yapmalıyım sizce sadece 0.22yle cila yapsam olur mu? Yeşillenme olur diye çok korkuyorum bana bi çözüm bulursanız cok sevinicem gercektenn🙏🏻

Cila’da igora 0.22’yi kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken dip boyasını yaptıktan sonra cila olarak 40 vol kullanıp Igora Royal Highlifts 12-2 Özel Açıcı Küllü boya’dan %30 geri kalanını oksidan şeklinde yapıp 30 dk saçlarınızda bekletmeniz yeterli olacaktır. Sevgilerimle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et