Tüm Saç Renkleri

İgora Royal Mix 0.22 Turuncu Azaltıcı Saç Boyası

Saçlarınızı açarken pek çok bayan ev uygulamalarında hatta kuaförler profesyonel uygulamalarda da rastlanılan bir durum. Saçlarınızı boya ile açarken yada boyarken de bu durum ile karşılaşmanız mümkün. Bunu önlemek için İgora Royal Mix‘in 0-22 Numaralı nötralize edici bir boya. Yani Saçlarınızda oluşabilecek turuncu tonların etkisini azaltmak için bu boyayı kullanabilirsiniz. (Aslında koyu mavi bir boyadır)

Son Güncelleme: 13.04.2019

Uygulama: Boyanın uygulaması ise saç boyasına karıştırarak ekliyoruz. Bunun oranı saç boyası olarak iki tüp kullanacak iseniz yeterli miktar  0.22 aynı miktarda da (60 ml boya için) %3’lük oksidan katılmalıdır.  Bu sayede saçlardaki turunculaşmayı önlemeniz mümkün.

Kimler kullanmalı: Saçları Koyu’dan açığa gidenler

turuncu-azaltici-igora-022

Kimler kullanmamalı: Saçları açık ton olanlar ( sarı tonlar) Sarı saçlı bayanlar bu rengi uygularsa saçları yem yeşil olur. 

Profesyonel Kuaförlerin tercih ettiği uygulamalarda.

i̇gora royal mix  0.22 turuncu azaltıcı saç boyası 1

Saç dipleri formül: 5-12 + E-1 + 0-22 + 0-33 + 7-volume developer + b3 Kaynak

Eğer bu saç boyasındaki mavi ton sizi korkuttuysa bir başka igora Royal saç boyası olan 9.5-1 ( Pastel Küllü Açık sarı) saç boyasını da kullanabilirsiniz.

i̇gora royal mix  0.22 turuncu azaltıcı saç boyası 2

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

57 yorum

Popüler Yorumlar

Yaren merhabalar; Saçlarınız bakır mı? Bakır ise igora 0-22 numarası tek başına çözüm olmayacaktır.

Yoruma git

Cok tesekkür ederim fakat sac rengim koyu kahve üzerinde ısıltılara 7.1 ile cila yaparsam dip rengimle uyumlu olur mu sizce? Yoksa 5. 1 ile mi cila yapmam gerekiyor ?

Yoruma git
Selinay T  -  5 June 2020 / 12:53

Merhabalar. Küllü renk sarı bazlı bir renkse Palette Deluxe 9.1 Küllü Sarı rengiyle, kumral tonlarda ise Green Theraphy 7.1 Küllü Kumral ve 8.1 Açık Küllü Kumral rengiyle cila yapabilirsiniz. Kumral renklerden, saç renginize uygun bir karışım hazırlayabilirsiniz. Sarı ile kumralı karıştırmanızı tavsiye etmem. Alt tonları sebebiyle karmaşık renkler ortaya çıkabilir. Saç cilasını uygulamak için https://www.bakimlikadin.net/sac-cilasi-nedir-nasil-uygulanir/#Sac_Cilasi_uyugulamasi_Nedir yazımızda paylaştığımız adımları uygulayabilirsiniz.

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Yaren Ezgi Atasayar  -  22 Kasım 2020 / 22:49

Merhaba saçlarım açık kızıldı küllü kumral 7.1 voyadım diplerime girdi sadece geri kalan full kızıl gene koyu kumral aldım boya yetmedi ama genede rengi koyulaştı ama hala fazlasıyla kızıllıklar belli oluyor küllü kumral istiyorum tekrar koyu kumral ve kestane rengine içine bir tutam igora 0-22 koyup boyamayı düşünüyorum kızıllıklar tamamen gitsin daha sonra akıtarak küllü kumral yapmak istiyorum bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz ?

Cevapla

Yaren hanım merhabalar. Tabii ki profesyonel olarak bu işlerle ilgiliyim. Şunu belirtmeliyim ki saçlarınızı platine kadar açmadan o bakırlıklardan maalesef kurtulamazsınız. %9’luk oksidan 30 volüm ile profesyonel bir uygulama şart. Bununla ilgili oryal ile saç açma konusuna bakmanızı tavsiye ediyorum. Sizin yaptığınız yöntem ile kızıllıktan kurtulmanız mümkün değil maalesef. https://www.bakimlikadin.net/renk-toz-acici-oryal-ile-sac-acma-nasil-yapilir/

Cevapla
Yaren Ezgi Atasayar  -  23 Kasım 2020 / 00:22

saçlarımı daha önce hiç açmadım bakırdan uzak rengi açıcı vurmak da istemiyorum gerçekten 🙁 kendim evde boyatıyorum çok iyi boyayan birisine araştırıyorum günlerdir igora 0-22 ile çoğu kişi kurtulmuş bende kurtulurum diye ümit ediyorum :(( açıcı hariç başka bir fikriniz varmı acaba

Cevapla

Merhaba igora 0.22 ile sadece saçlarınızdaki turunculardan kurtulabilirsiniz. Saçlarınız kestane ise yada kızıla boyalı ise mümkün değil kumral renklere gelemezsiniz.

Cevapla

Yaren merhabalar; Saçlarınız bakır mı? Bakır ise igora 0-22 numarası tek başına çözüm olmayacaktır.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et