Tüm Saç Renkleri

Saç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır

Evde saç boyama işlemi yapmak isteyenler ve farklı renkleri karıştırarak istedikleri renge ulaşmayı hedefleyenlerin mutlaka dikkat etmesi gereken püf noktaları vardır.saç boyası karışımı nasıl hazırlanır 1

Oksidan ayarlaması önemli

İpuçları

  • Öncelikle saç boyası karışımı için doru renk kombinasyonlarına ihtiyacınız vardır. İstediğiniz rengi elde edeceğiniz boyaları profesyonel kişilere sorarak bulabileceğiniz gibi, bu konuda araştırma yapmak, daha önce uygulanmış saçlara bakmak da işinize yarayabilir.
  • Doğru renkleri bir arada karıştırarak kullanırken dikkat etmeniz gerekenlerden biri de, her saç boyasının açıklığına veya koyuluğuna göre oksidanı olması gerektiğidir.
  • Boya paketlerinden oksidan çıksa bile, tüp boya kullanıyorsanız mutlaka uygun numarada açıcı almayı da ihmal etmemelisiniz.

Saçları Boyamadan Önce

  • Saçlarınızı boyamadan önce karışımı hazırlamak için plastik bir kaba ihtiyacınız var.
  • Eğer hazır boya paketlerinden çıkan tüpleri kullanacaksanız, karışımı da ona göre ayarlamanız gerekecektir.
  • Boya karışımı yapılacağı zaman en doğru tercih tüpte değil, plastik bir kabın içinde tüm boyaları istenen miktarda ekleyerek oksidanla karıştırmaktır. Böylece boya miktarlarını kontrol etmekte zorlanmazsınız ve boyaları daha iyi karıştırabilirsiniz.
  • Oksidanları da eklediğiniz boya miktarlarına uygun ölçülerde eklemeyi unutmamalısınız.
  • Kabın içindeki boyayı ve açıcıları birbirine geçmesi için iyice karıştırıp, sonrasında eşit tutamlarda ayırdığınız saçlarınıza bir fırça yardımı ile tatbik etmelisiniz.
  • Boyama işleminde tüm saçlara eşit miktarda boya sürdüğünüzden emin olmalısınız.

Eğer ilk defa böyle bir karışım yapıp saç boyayacaksanız, saçın tamamını boyamadan evvel bir tutam saç üzerinde deneme yaparak sonucu görmeniz faydalı olacaktır.

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

2 yorum

Merhaba lar saçlarım kullu kumrala boyandı ve aktı sac uclarim hafif sarimsi dipler siyah ortalar da turuncu yansımalar var açık karamel veya açık kullu kumral istiyorum ne renk boyaları kullanmam gerekiyor ölçüleri nelerdir lutfen yardımcı olurmusunuz

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et