Tüm Saç Renkleri

Muscoril Merhem Nedir? Kullanıcı Yorumları

Muscoril merhem kas ağrılarının tedavisinde kullanılan miyorelaksan (kas gevşetici) grubu ilaçtır. Kaslara sinir sistemi üzerinden etkili bir gevşeme sağlar. Aynı zamanda ağrı kesici ve iltihap giderici etkisi de bulunmaktadır. Eczanelerden reçetesiz olarak da temin edilebilen ilacın ciltte sebep olabileceği çeşitli yan etkilerinden dolayı doktor tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmemektedir.

Muscoril Etken Maddesi

Muscoril merhem her 1 gramında 2.5 mg (%0.25) tiyokolşikosid etken maddesi içermektedir. Tiyokolşikosid sinir sistemi üzerinden etki göstererek kas liflerinin gevşemesini sağlar.

muscoril merhem nedir? kullanıcı yorumları 1
Muscoril Merhem

Muscoril Kullanım Alanları

Muscoril merhemin temel kullanım alanı kas spazmını ve spazma bağlı ortaya çıkan ağrıyı ortadan kaldırmaktır. Fiziksel travma, yorgunluk veya çeşitli sinir sistemi hastalıklarına bağlı olarak ortaya çıkan kol ve bacak ağrısı, sırt ağrısı, bel ağrısı ve boyun ağrısı gibi sorunların tedavisinde reçete edilmektedir.

Kullanım Şekli: Doktor tarafından başka şekilde önerilmediği sürece ilacı ağrılı bölgeye günde 2-3 kez masaj yaparak uygulayın. 

Uyarı: İlaç hamilelerde, emziren kadınlarda, 15 yaşın altındaki çocuklarda ve hipotonik (gevşek) kas hastalığı bulunanlarda kullanılmaz.

Muadil İlaçlar

Adelex, Colciospa, Fixoline, Kenfix, Maxrelax, Maxthio, Muscal, Muscoflex, Muscomed, Musfixa, Myodin, Recoside, Redemus, Tefel, Thiospa, Tiorelax, Tyoflex

Yan Etkiler

Muscoril kullanımına bağlı olarak ortaya çıkabilecek yan etkiler uykuya eğilim, sersemlik, bulantı, kusma, ishal, mide ağrısı, ciltte döküntü ve kızarıklık gibi durumlardır. Bu etkilerin ortaya çıkması durumunda doktorunuza başvurunuz.

Fiyat

Muscoril % 0.25 30 gr merhemin 2019 güncel satış fiyatı 17.26 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Genelde sporcular tarafından sakatlıklıklarda kullanılan cok hızlı etkisini gosteren bir kas gevşetici. yarıştan 10 dakika once kullanıldıgında dahi kas hareketlerindeki ağrıyı, acıyı ciddi miktarda azalttıgı görülmüştür.

https://eksisozluk.com/muscoril–205554

Diğer kas gevşetici ilaçlar içinde, özellikle ampulü, en allerjen olanı. doktorlar vurunulması çok şartsa acil serviste filan vurunulmasını öneriyorlar.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et