Tüm Saç Renkleri

Paxera Nedir? Kullanıcı yorumları

Paxera depresyon, panik atak ve anksiyete bozukluğu gibi sorunların tedavisinde kullanılan selektif serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI) grubu ilaçtır. Diğer grup antidepresanlardan farklı olarak sinir sistemi depresyonu ve tansiyon düşüklüğü yapmadığından dolayı doktorlar tarafından tercih edilmektedir. İlaç çeşitli sinir sistemi etkilerinden dolayı hekim onayı ve kontrolü olmadan kullanılmamalıdır.

Paxera Etken Maddesi

Paxera ilacı her tableti de 10 mg paroksetin etken maddesi içermektedir. Paroksetin beyin ve omurilikteki serotonin hormonunun hücreler tarafından emilimini engeller. Serotonin birikimi sağlayarak etkilerini ortaya çıkarır.

paxera nedir? kullanıcı yorumları 1
Paxera Nedir?

Paxera Kullanım Alanları

Paxera beyinde serotonin eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. İlacın reçete edildiği başlıca durumlar şu şekildedir:

  • Major depresif bozukluk
  • Obsesif kompulsif davranışlar
  • Toplum karşısında endişe ve korku, sosyal fobiler
  • Travmaya bağlı stres bozukluğu 
  • Açık alan korkusu (agorafobi) ve benzeri korkulara bağlı panik atak
  • Yaygın anksiyete bozukluğu

Kullanım Şekli: Paxera ilacını doktorunuzun belirlediği doza uygun olarak kullanınız. İlacı sabahları yemekle birlikte almak ortaya çıkabilecek bulantı hissini azaltacaktır. İlacı kullanırken alkol almayınız. Tedavi 2 hafta içerisinde olumlu etkilerini göstermeye başlayacaktır. Kendinizi iyi hissetseniz de ilacı doktorunuzun belirttiği süre boyunca düzenli olarak kullanınız.

Uyarı: Paxera 18 yaşın altındaki çocuk ve adölesanlarda kullanılmaz. Bununla birlikte böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda; şeker, dar açılı glokom ve epilepsi hastalarında dikkatli kullanılmalıdır.

Muadil İlaçlar

As-paroks, Nokturn, Paxil, Paxotin, Xetanor, Zoxapar

Yan Etkileri

Paxera kullanımına bağlı olarak en sık ortaya çıkan yan etkiler hastalık hissi ve cinsel dürtülerde değişiklik, iştah azalması, uykuya eğilim, tedirginlik, sersemlik, huzursuzluk, titreme, baş ağrısı, bulanık görme, esneme, ağız kuruluğu, ishal, terleme, anormal rüyalar, kilo alma, kusma ve güçsüzlüktür. Daha seyrek görülen yan etkiler arasında ise kolay morarma, zihin bulanıklığı, halüsinasyon, ağız ve dilde hareket bozukluğu, göz bebeğinde büyüme, nabız hızlanması, idrar yapamama, idrar tutamama, nöbet, anksiyete, panik atak, kendine yabancılaşma, eklemlerde ağrı ve adet bozukluğu sayılabilir.

Fiyat

Paxera 10 mg 28 tablet ilacın 2020 güncel satış fiyatı 9.75 TL‘dir.

Kullanıcı Yorumları

Sürekli uyku hali,sabah erken kalkmakta zorlanma,gözlerde donuk bi ifade,göz altlarında şişlik ve kilo kaybı etkileri olduğu bizzat test edilmiştir.

https://eksisozluk.com/entry/13539642

Yeni başlanan süreçte: gözleriniz kapanır gibi olmasa da bir enerji düşüklüğü, bir yavaşlamaya sebep olan ilaç. uykuya düşkünlük değil de sürekli ayakları uzatıp boş boş durma arzusu sarıyor insanı, insan yapması gereken şeyleri yapmıyor. neticesinde hiçbir şey yapmayınca da iç sıkıntısı başgösteriyor. çok kulak asmamak lazım.
önemli bir etkisi de bağırsakları hızla çalıştırmasıdır, ufak dozlarla başlamanın avantajı buna alıştıra alıştıra geçmek oluyor.

https://eksisozluk.com/paxera–1714295

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et