Tüm Saç Renkleri

Ferro Sanol Duodenal Nedir? Kullanıcı Yorumları

Sıklıkla endokrinoloji uzmanlarının reçete ettiği bu ilaç demir eksikliği anemisinde kullanılmaktadır. Uzun süreli tedavi gerektirdiği için hekimin tavsiye ettiği şekilde kullanılması aneminin kökten çözülmesine yardımcı olacaktır. İlacın tedavisi tamamladıktan sonra yaşam tarzı değişikliği ve demirin günlük olarak yiyeceklerle alınması daha sonrasında demir eksikliği anemisi yaşanmaması adına son derece önemlidir

Etken maddesi

Ferro Sanol Duodenal ilacının etken maddesi ferrous glycine sulfate’dir.

Kullanım Alanları

Her yaştan hastanın kullanabileceği ferro sanol duodenal ilacı demir eksikliği yaşandığında ya da daha derin bir hastalık olan demir eksikliği anemisinde uzman doktor tarafından reçete edilebilmektedir. Demir seviyesini 6 ay gibi uzun bir periyotta normal sınırlara getirebileceği gibi doktorun uygun gördüğü tedavi programında ve demir parametrelerinize göre 3 aylık bir tedavi de sizlere yeterli gelebilmektedir. Bunun kararını laboratuvar sonuçlarına göre doktorunuz vermektedir.

ferro sanol duodenal nedir? kullanıcı yorumları 1
Fotoğraf Kaynak:

Muadilleri

Ferrum fort

Yan etkileri

Ferro Sanol Duodenal ilacının yan etkileri genellikle gastrointestinal sistem üzerinde olmaktadır. Bulantı, kusma, ishal, kabızlık gibi etkilerin yanı sıra gaitanın siyah renkli olması da görülebilmektedir. Bu gibi şikayetleri yaşadığınız anda endişeye kapılmayın. Yan etkilerin şiddetli derecede yaşandığını düşünüyorsanız doktorunuza bildirin. İlaç dozunuz ayarlanacak ve yan etkileri minimal düzeyde yaşayacaksınız.

Yeni doğan bebeklerde de demir preparatı olarak kullanılan bu ilaç geçmiş yıllarda “demir gibi güçlü Türkiye” projesi kapsamında her hastanın demir parametrelerine bakılarak reçete edilebilir düzeyde idi. Türkiye ortalamasına bakınca demir eksikliği anemisi görülme  ihtimalinin bu ilaç tedavisi sayesinde azaldığını görüyoruz. Ancak yine de uzman hekimlere anemi bulguları ile başvuran hastaların büyük çoğunluğu demir eksikliği şikayeti yaşamaktadır. Demir eksikliğinin vücutta özellikle nörolojik olarak birçok bulgusu bulunur. Çocuklarda ve adolesanlarda öğrenme güçlüğü baş gösterebilir. Sıklıkla demir parametrelerini kontrol ettirmek ve buna göre ilaca başlamak en doğru yöntem olacaktır. Ferro sanol duodenal diğer muadillerine göre en güçlü demir ilacıdır.

Fiyatı

Ferro Sanol Duodenal 2019 güncel fiyatı 20.82 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

-her aldığımda mutlaka karnıma yaklaşık iki üç dakika süren bir kramp giriyor, ardından geçiyor.
-midesiyle ezelden beri sorunu olan biriyim ve çoğu yiyecek midem hassas olduğu için yasaktır ama bu ilaç bende mide bulantısı hiç yapmadı.
-kabızlık da yapmadı, bilakis resmen ishal sorunu yaşıyor ve sürekli tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorum.
-iştahım son günlerde inanılmaz açıldı, sürekli bir acıkma hissi duyuyorum içten içe. sürekli yiyorum ama boşaltım sistemim tepetaklak olduğu için normalden daha fazla yememe rağmen iki kilo vermişim.
-ellerim, ayaklarım ve burnumun ucu yaz aylarında bile sürekli soğuktur ama bir iki gündür bu sorunu çok yaşamamaya başlamış gibiyim, daha iyi hissediyorum.
-saçlarımın tomar tomar dökülmesi azaldı.
-kendimi ortaokuldan beri inanılmaz yorgun hisseden ve sürekli baş ağrısı çeken biriyim, birkaç gündür daha enerjik hissediyorum.
-ilacı kullanmaya başladığımdan beri geceleri uyuyamıyorum. gözlerim cin gibi sürekli açık ve uykuya aşık biri olarak uykum gelmiyor.
-ve evet, söylenenler tamamen doğru. büyük abdest simsiyah. gerçekten siyah. ilk gün şok geçirmiştim ama yan etki olduğunu öğrenince rahatlamıştım.

https://eksisozluk.com/entry/97592547

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et