Tüm Saç Renkleri

Diaformin Nedir ? Muadili ve Kullanıcı Yorumları

Diyabet hastaları toplumda oldukça hızlı bir şekilde artış göstermekle birlikte, bu hastalık için piyasaya sürülen ilaç çeşitleri de her geçen gün artmaktadır. İnsülin hormonu salınım bozukluğu ya da eksikliği sonucu oluşan diyabet hastalığı, tüm dünya genelini tehdit eden ve kronik komplikasyonlara sahip olan bir durumdur.

Genellikle iç hastalıkları polikliniğinin endokrinoloji ya da diyabet poliklinikleri tarafından takip edilen bu hastalar, diaformin gibi ilaçları kullanarak hastalıklarını kontrol altına alabilirler. Bu ilacın piyasada çeşitli preparatları mevcuttur.

Etken Maddesi

Diaformin ilacının etken maddesi metformin hidroklorür’dür. Yardımcı maddeler bulunmakla beraber bunlar; PVP K30, Avisel pH 102, magnezyum stearat, opadry, etil alkol ve titanyum dioksit’tir.

diaformin
Diaformin

Kullanım Alanları

Diaformin ilacı oral antidiyabetik ilaçlar sınıfında bulunur ve uzman hekimler tarafından diyabet hastalığını kontrol altına almak ve tedavi etmek amacıyla hastalara reçete edilir.

İnsülin hormonu pankreas organımız tarafından üretilen ve vücudumuzun çeşitli yerlerine glikoz regülasyonunu sağlamak amacıyla salınan bir hormondur.

İnsülin, kanda bulunan glikozu dokulara sokarak şeker dengesini sağlar. Yani hastaların şekeri yükseldiğinde oral antidiyabetik ilaç kullandıktan sonra şeker düzeyi ayarlanarak optimal seviyeye getirilmeye çalışılır.

Muadilleri

Diabest, glange, glifor, glinext, glucophage, glucotard, gluforce, glukofen, insufor, matofin, metforix, metfull, metodel, metvel.

Yan Etkileri

Güvenli ilaç sınıflandırılması içinde bulunan diaformin, eğer böbrekleri iyi çalışmayan bir hastaysa laktik asidoza sebep olabilir. B12 seviyelerinde düşüklük, karaciğer fonksiyon testinde anormallikler, hepatit, ciltte döküntüler ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Fiyatı

Diaformin 2019 güncel fiyatı 25.94 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

34 senelik açlığımı kesmiş ilaç. insülin direnci ile sürekli dalga geçilir falan ama gerçekten, vücuttaki var olan insülinin yokmuş gibi algılanması az az da yeseniz, sık sık da yeseniz sizi kesmiyor. ben, hayatımda ilk defa bu ilacı kullanınca doydum ve insanların yemek dışında neler düşündüklerini tecrübe ettim. canım bir şey çekmiyor ve canımın bir şey çekmemesi, özellikle tatlı çekmemesi gerçek bir mutluluk.

https://eksisozluk.com/biri/bugun-saat-6-gibi-sarki-soyluyodum

insülin direnci rahatsızlığımın ortaya çıkmasıyla, bugün endokrin ve dahiliye uzmanının paslaşması sonucu ilk on gün sabah akşam 500 mg, sonrasında sabah akşam 1000 mg olmak üzere başlanan ilaç.

insulin direnci olduğundan dolayı kilo veremiyormuşum. doktor bu ilacı bana temmuz ayında verdi. temmuz ayından kasım ayına kadar olan süreçte 9 kilo verdim. hiçbir diyet uygulamıyorum, istediğimi yiyorum, ama diaformin ciddi derecede iştah kesiyor. 

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et