Tüm Saç Renkleri

Erkek Saç Modelleri ve İsimleri

Son yıllarda erkekler de en az kadınlar kadar saç bakımına ve kesimlerine dikkat ediyorlar. Tarz ve cool bir görüntünün ilk şartı da saçlarda fark yaratmaktan geçiyor. Erkek saç modelleri ve isimleri bu nedenle her gün karşımıza çıkıyor. Sıradanlığın dışında, tamamen kendi tarzını ortaya çıkarmak ve biraz da iddialı görünmek için kullanılan saç modellerinden biri olan Taper Fade, özellikle genç erkekler için oldukça çekici bir görüntüye neden oluyor. Saçın üst kısmının oldukça uzun bırakıldığı ve dalgalarla hacim kazandırıldığı modelde, kulakların üst kısmından enseye kadar olan bölüm aşama aşama son derece kısa kesilmiş durumda. Bu model düz saçlarda da kullanılabiliyor. Saçın yandan ayrılarak sadece bir kısmının uzun bırakıldığı Düşük Fade modeli de dünyada yaygın olarak kullanılıyor. Bu modelde favoriler itibariyle enseye kadar olan bölüm neredeyse tamamen kazıtılmış durumda.

Mid Fade modelinde saçlar başın üst kısmında kat kat ve uzun olarak bırakılırken, Taper Fade modeline göre daha kısadır. Bu modelin daha da kısa olarak kesilmesi de Skin Fade olarak adlandırılır ve neredeyse saçın alın bölgesindeki kısmı biraz uzun kalır ve diğer yerler tamamen kısadır. Yüksek Fade saç modelinde ise saç kulakların hemen üzerinde keskin bir kesikle belirginleştirilir. Belirgin çizginin alt kısmı tamamen kazınmışken, üst kısmı kat kat kesilir ve belli bir uzunlukta bırakılır.

Biraz Mohawk modeline de benzeyen Undercut kesimler de oldukça moda. Bu kesimde başın arka kısmı ve yanlarından kazıtılan saçlar, tepeye doğru uzun ve katlı şekilde, oldukça hacimli bir görünüme sahip olarak şekillendirilir.

Pompadour saçlar da beylerin son yıllarda tercih ettiği modellerden biri. Modelde alt kısımlar son derece kısayken, üst kısımlar hem uzun, hem de oldukça kabarık şekillendirmelerle hacimli bir görünüme sahip. Uzun saç modelleri içinde de yer alan modelin bakımını da düzgün şekilde yapmak gerekiyor.

Side Swept Crew Cut saç modelleri özellikle kısa saçtan hoşlanan erkekler için ideal. Oldukça kısa olan model hem kullanışlı, hem de taranan kısmın biraz daha uzun bırakılması ile de farklı kullanımlara neden olabiliyor.

Quiff saç modelleri yaş konusunda herkesi rahatlatan ama bakım isteyen modellerin başında geliyor. Oldukça çekici bir model olmasının yanı sıra şekillendiriciler olmadan saç modelini ortaya çıkarmanın zor olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Uzun saç sevenlerin birkaç senedir özellikle Man Bun saç modelini tercih ettiklerini söylemeye gerek yok. Dalgalı uzun saçların tepede topuz yapılması ile kullanılan model kirli sakalla birlikte gerçekten de karizmatik bir görüntüye neden oluyor.

Farklı Erkek Saç Kesim Modelleri

erkek saç modelleri ve i̇simleri 1 erkek saç modelleri ve i̇simleri 2 erkek saç modelleri ve i̇simleri 3 erkek saç modelleri ve i̇simleri 4

erkek saç modelleri ve i̇simleri 5 erkek saç modelleri ve i̇simleri 6
erkek saç modelleri ve i̇simleri 7 erkek saç modelleri ve i̇simleri 8 erkek saç modelleri ve i̇simleri 9 erkek saç modelleri ve i̇simleri 10 erkek saç modelleri ve i̇simleri 11 erkek saç modelleri ve i̇simleri 12
erkek saç modelleri ve i̇simleri 13 erkek saç modelleri ve i̇simleri 14 erkek saç modelleri ve i̇simleri 15

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et