Tüm Saç Renkleri

Novalgin Nedir?

Novalgin antipiretik (ateş düşürücü), antispazmodik (kasılma önleyici) ve analjezik (ağrı kesici) etkiye sahip NSAİİ grubu ilaçtır. Eczanelerden reçetesiz olarak da temin edilebilen ilaç çeşitli yan etkilerine karşı dikkatli kullanılmalıdır.

Novalgin Etken Maddesi

Novalgin ilacının her tabletinde 500 mg metamizol sodyum etken maddesi bulunmaktadır. Etki mekanizması tam olarak bilinmemekle birlikte metamizol etken maddesi merkezi ve periferik sinir sistemini doğrudan etkileyerek ağrı oluşumunu engeller ve ateşi düşür.

novalgin nedir? 1

Novalgin Kullanım Alanları

Novalgin şiddetli veya diğer ilaçlara dirençli ağrının tedavisinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli hastalıklarda ortaya çıkan ateş ve kas kasılmalarını giderici özelliği bulunmaktadır.

Kullanım Şekli: Novalgin ilacını doktorunuz başka şekilde önermediği müddetçe tek seferde 1-2 tablet olacak şekilde bol su ile, çiğnemeden yutunuz. Günde kullanılabilecek maksimum doz 8 tablettir. Yemekler emilimi etkilemediğinden dolayı ilacı aç veya tok kullanabilirsiniz. 

Uyarı: Novalgin ilacı gebeliğin ilk 3 ayında ve son 3 ayında kullanılmamalıdır. Gebeliğin 3-6. aylarında kullanılması gerekiyorsa kesinlikle doktor onayı alınmalıdır. 

Muadil İlaçlar

Adepiron, Andolor, Devaljin, Geralgine, Karmizol, Metamizol, Nogesic, Novakom-S, Novamizol, Novoplan, Onpyron, Sebon, Sedoral

Yan Etkiler 

Novalgin ilacının en yaygın yan etkisi idrarda renk değişikliğidir. Bunun dışında kalan tansiyon düşüklüğü, idrara çıkamama, ateş, vücutta şişme, ağızda yara, boğazda şişlik, nefes alıp vermede zorluk, deride kabarcıklar, kaşıntı, döküntü gibi durumlar ciddi yan etkilerdir. Bahsedilen ciddi yan etkiler ortaya çıktığında ilaç kullanımını bırakarak vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Fiyat

Novalgin 500 mg 20 tablet ilacın 2020 güncel satış fiyatı 7.63 TL’dir.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et