Tüm Saç Renkleri

Dermovate Saç Losyonu Kullanımı

Doktorumdan reçeteli olarak aldığım ve saç diplerimdeki dökülme ve pullanma nüksettiğinde ara ara kullandığım Dermovate saç losyonu hakkına bilgilendirici ve kullanıcı deneyimimi aktaracağım bu yazıda yorumlarımı sizlerle paylaşacağım.

Dermovate Saç Losyonu Nedir Ne İçin Kullanılır?

Tropikal steroid adı verilen bir ilaç grubuna üyedir. Tropikal steroidler belirli cilt problemlerindeki kaşıntı ve kızarıklar için kullanılmaktadır.

Saç losyonu ise özellikle; mantar, Kepeklenme (Seboreik dermatit) gibi pullanma ve dökülmelerin olduğu saç derisi problemlerinde saç derisindeki kaşıntıyı ve kızarıklığı önlemek amacı ile kullanılmaktadır.

dermovate saç losyonu
Dermovate Saç Losyonu

Aşağıdaki fotoğrafta benim saç derimdeki pullanma ve dökülmeyi görebilirsiniz. 1 yıl içerisinde özellikle bahar aylarında ortaya çıkan bu pullanma ve kaşıntı sorunu için Cilt doktorum ( Dermatolog ) bana konazol şampuan ile bu ilacı vermişti. Ortalama 1 ay kullandıktan sonra etkisini gördüğümü söyleyebilirim.

dermovate saç losyonu kullanımı 1
Saç derisindeki dökülme ve pullanma

Uygulanışı

Saçlarınızın arasına saç derisine temas edecek şekilde 2-3 yere özellikle kaşınan ve pul pul dökülen alanlara uygulamanız gerekmektedir. Daha çok kaşıntıyı ve kızarıklığı alır.

Fiyatı

05.04.2020 itibarı ile Eczanelerdeki satış fiyatı 20 tl’dir.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et