Tüm Saç Renkleri

Burç Tarihleri ve Özellikleri

Astroloji hayatımızın her alanında mevcut olan bir durumdur. Yıldız haritamız bizlere ne yapmamız gerektiği ve nasıl kaliteli yaşam sürmemiz gerektiği konusunda birtakım ip uçları verir. Tabi bunu yaparken de 12 adet burç evreninden yararlanır. Halk arasında bilinen bu burçların türünün bir diğer adı da Güneş burcudur. Yıl içerisinde belirli günlerde doğan kişiler, doğdukları zaman aralığına uygun olarak farklı burç evrenine giriş yaparlar. Bu durum burç tarihleri ve özellikleri şeklinde insan yaşamının etkilerini kişilerin burçlarına ve sahip olduğu karakter özelliğine göre şekillenmektedir. Bu yazımızda 12 adet burcun tarih aralığı ve bu burca sahip olan kişilerin en belirgin karakter ve kişilik özelliklerine değineceğim.

burç tarihleri ve özellikleri 1

Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)

Burç tarihleri ve özellikleri şeklinde incelenmesi gereken ilk burç koç burcudur. Ateş grubu burcu olarak bilinmektedir. Koç burcu insanı çalışkan, azimli ve hırslıdır. Hırsları ve hayalleri vardır. Bu hayalleri gerçekleştirmek üzere hırslarını kullanılır ve başarılı olmak için kendini işine yoğunlaştırır. Koç burcu için işkolik denilebilir. O işi ile evlidir.

Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)

Boğa burcu toprak grubunda yer almaktadır. Bu burç isteklerinin ve hayatın bilincinde bir burçtur. Nerede nasıl davranması gerektiğini bilir. Çalışma zamanı çalışır, eğlence zamanı eğlenir. Kararlı ve istikrarlıdır. Yemek yemeyi sever ve keyif olarak görür.

İkizler Burcu (22 Mayıs- 22 Haziran)

Hava grubu burcu olan ikizler, yönetici gezegeni Merkür’ ün etkisi altındadır. Bu nedenle Merkür’ ün gerileme döneminde kendini geriye çeker, Merkür’ ün ön planda olduğu zamanlarda ise uyumlu ve uysaldır. Bu nedenle dengesiz burç olarak da bilinir. Ayrıca ün ve kariyer onun için çok önemlidir.

Yengeç Burcu (23 Haziran- 22 Temmuz)

Yengeç burcu merhameti ve yumuşak başlılığı ile bilinir. Su grubundan bir burçtur. Evine ve yuvasına bağlıdır. Çok evcimendir. Bu nedenle yengeç burcu ile anlaşmak bazı özgür burçlar için oldukça zordur. Kendine acımayı sever, sürekli alınganlık gösterir. Yengeç burcu kişilik ve mizacında içine kapanık bir hal bulunmaktadır.

Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)

Aslan lider doğanlardandır. Liderlik vasfı damarlarında doğarlar. Bir organizeyi yönetmek ve planlamak onların doğasında vardır. Her şeye müdahale etmek ister, kendinin kontrolünden geçmeyen hiçbir şeye güvenmez. Yüksek egoları bulunur. Eğer bir aslan burcunun canını yakarsanız bu sonuçları olan durumu ifade eder. Ayrıca aslan burçları kaliteye düşkündür. Lüks içinde yaşamak, kaliteli giyinmek, kaliteli bir yaşam sürmek üzere programlanmışlardır. Gösterişi ve lüksü sever.

Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)

Toprak gurubu burcudur. Yüksek zekaya sahip ve temizliğe düşkünlüğü ile bilinir. Titiz burçlar arasındadır. Bazen temizlik düşkünlüğü nedeni ile hayatı kendisine ve çevresine zindan edebilir.

Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)

Dengeli, kararlı ve istikrarlı bir burçtur. Hayatındaki her şeyin dengesini kurmayı bilir. İş yaşamında, aile yaşamında ve ilişkilerinde her zaman ölçülü olmayı bilen bir yapısı bulunmaktadır.

Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)

Kararlı, inatçı ve kin güden bir burçtur. 12 burç arasında en intikam almayı seven ve hiçbir şeyi unutmayan bir burç olarak bilinir. Kinleri konusunda acımasızdır. Ayrıca cinselliğe düşkünlüğü ile bilinen bir burçtur. Onun için aşk ve sevgi pek önem arz etmez. Hayatta cinsellik ve arzular daha ön plandadır. Bu nedenle fantezileri ile partnerini mutlu etmesini her zaman bilir.

Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)

Hiçbir şeyi beğenmeyen, çevredeki insanları küçümseyen bir yapıları vardır. Bu nedenle çevresindeki kişiler tarafından kendini beğenmiş burç olarak ifade edilmektedir.

Oğlak Burcu (22 Aralık- 21 Ocak)

Asi bir tarafı vardır. İtiraz etmeyi sever. Kararlılıkları onların en önemli özelliğidir. Düşüncelerinde ve itirazlarında her zaman inatçılığını sürdürür.

Kova Burcu (22 Ocak- 19 Şubat)

Sağduyulu ve hümanist yapıları ile bilinir. Özgür ruhludurlar. Gezmeyi ve doğayı severler. Bir yerde bağımlı kalamazlar. Aile hayatı onlara göre değildir. Onlar kendilerini özgür oldukları yerde barındırır. Bir yerde esaret hissettiği an bulundukları ortamı terk eder.

Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)

Duygusal burçtur. En kolay bir şeyde duyguları incinir. Balık burçları sanata düşkünlüğü ile bilinir. En az bir sanat dalına yatkınlığı bulunur.

Dilerseniz daha detaylı burç tarihleri ve özellikleri için sitemizi natalastroloji.com ziyaret edebilirsiniz.

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et