Tüm Saç Renkleri

Deri Koltuk Nasıl Temizlenir?

Deri Koltuk Temizliği

Deri türevi koltukların temizliği, kumaş koltuklara nazaran biraz daha zordur. koltuğun kalitesini koruması için özenli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Kumaş koltukların yüzeyi çıkarılıp çamaşır makinesine dahi atılabilirken, deride bu söz konusu değildir. Öyle ki birçok temizlik ürünü deriye zarar vereceğinden, kullanılacak malzemeler de sınırlıdır. Bu nedenle deri koltuk sahiplerinin, bilinçli bir şekilde temizlik yapması gerekir.

deri koltuk
Kaynak: @dosemelikderi

Deri koltuk temizliği için üretilmiş temizleyiciler bulunmaktadır. Bu ürünler mutlaka arkalarında yazan kullanma talimatına göre kullanılmalıdır. Deri için özel üretildiklerinden dolayı ürüne zarar vermezler ve koltukların daha uzun süre kullanılmasını sağlarlar.

Deri koltuk temizliği için özel olarak üretilmiş bir ürün elinizde yoksa, evinizdeki doğal malzemeler ile de temizlik yapabilirsiniz. Özellikle ucuzluğu ile de bilinen arap sabunu, iyi bir alternatif olarak sayılabilir.

Arap sabunu ile koltuk temizliği yapmak için ılık su ile arap sabununu karıştırın. Temiz bir beze bu karışımı emdirin ve sonra bezi sıkın. Deri koltukların yüzeyini, hafifçe bu bez ile temizleyebilirsiniz. Hafifçe diyorum zira deri doğal bir malzeme olduğu için çabuk hasar görebilir veya daha kötüsü yırtılabilir. Temizlik sonrasında derinin kurulanması çok önemlidir. Yine temiz ama bu sefer kuru bir bez ile sildiğiniz yüzeyleri özenle kurulayınız.

Koltuk üzerinde kalıcı bir leke mevcut ise bunu aseton içermeyen oje çıkarıcılar ile çıkarabilirsiniz. Lekeyi çıkarmak için sert hareketler yapmaktan yine çekinin zira deri yırtılabilir. Yer temizliği için önerdiğimiz sirke de, koltuk temizliğinde kullanılabilecek diğer bir doğal malzemedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et